Allegri czeka na opinię stanu zdrowia Chielliniego

Autor: Michał Nowacki | 01.03.2016 22:26 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Juventus w niedzielę pokonał u siebie Inter Mediolan 2:0, zaś w środę obie ekipy spotkają się na Giuseppe Meazza w Coppa Italia. Trener gości, Massimiliano Allegri nie jest pewny czy będzie mógł zagrać stoper, Giorgio Chiellini.

Włoch nie grał w ostatnich trzech spotkaniach z powodu problemów z łydką, w niedzielę zagrał od pierwszych minut. Jednak jego występ zakończył się w 36. minucie i jego miejsce zajął Daniele Rugani. Szkoleniowiec „Starej Damy” zlecił sztabowi medycznemu zrobić badania i teraz czeka na ich wynik.

– W niektórych przypadkach trzeba podjąć ryzyko, ale Chiellini rozpoczął mecz w niedzielę od pierwszych minut, bo był gotowy do gry. Teraz będziemy czekać na wyniki badań lekarskich, aby wiedzieć ile potrwa jego czas regeneracji. Daniele Rugani jest młodym zawodnikiem, rozwija się i kolejne mecze mogą mu tylko pomóc w jego rozwoju – zaczął Allegri.

– Andrea Barzagli dostanie ode mnie wolne, aby odpoczął. W ataku zagrają Álvaro Morata i Simone Zaza. Patrice Evra był nieobecny w niedzielnym meczu Serie A z powodów osobistych, ale on wróci do nas. W składzie jest też Roberto Pereyra – dodał trener „Starej Damy”.

Czytaj więcej o: Inter Mediolan, Juventus Turyn, Włochy, Kontuzje , Trenerzy, Massimiliano Allegri, Giorgio Chiellini, Patrice Evra, Alvaro Morata, Simone Zaza, Roberto Pereyra

• Wypowiedzi trenerów po meczu Chelsea – Barcelona

„The Blues” na Stamford Bridge zremisowali z „Blaugraną”. Wynik otworzył Willian, jednak na kwadrans przed końcem spotkania do wyrównania doprowadził Lionel Messi, który przełamał fatalną passę ośmiu meczów przeciwko Chelsea bez gola. A co powiedzieli trenerzy w rozmowach z dziennikarzami? Najważniejsze wypowiedzi przedstawiamy poniżej.

Kibiców Ligi Mistrzów czeka nie lada gratka. „The Blues” podejmą na Stamford Bridge „Dumę Katalonii”. Mecze między tymi zespołami były gwarantem niesamowitych emocji oraz gradu bramek. Czy ten scenariusz ma szansę zostać zrealizowany? Przekonamy się we wtorek o godzinie 20:45.

W derbach Turynu górą byli goście, którzy odnieśli skromne zwycięstwo 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Alex Sandro.

• Bayern chce wykupić Jamesa Rodrígueza!

„Bawarczycy” doceniają wysoką formę Kolumbijczyka i są zdecydowani na jego transfer definitywny. Warunkiem jest utrzymanie dobrej dyspozycji do zakończenia okresu wypożyczenia z Realu Madryt.

Włoski szkoleniowiec podczas zimowego okna transferowego nalegał na transfer napastnika. Ostatecznie na Stamford Bridge zawitał były snajper Arsenalu.