City rozbija Aston Villę, dublet Agüero

Autor: Martyna Dębińska | 05.03.2016 17:55 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Potentaci z Etihad Stadium mierzyli się dzisiaj z outsiderem ligi angielskiej, Aston Villą, która jest głównym pretendentem do spadku z najwyższego szczebla rozgrywek w Anglii. Gole padły dopiero w drugiej połowie.

Już na początku spotkania gospodarze mieli wyśmienitą sytuację do otwarcia wyniku. Sergio Agüero dostał podanie za obrońców, już z piłką w szesnastce zdecydował się na indywidualną akcję, po czym huknął na bramkę rywali, jednak Bradley Guzan popisał się świetną interwencją i ostatecznie skończyło się na rzucie rożnym.

Do końca pierwszej połowy, mimo okazji zarówno jednych, jak i drugich, nie udało się zdobyć bramki. Wydawało się niemożliwe, aby zespół walczący o mistrzostwo nie wykorzystał swojej szansy i nie wygrał z ostatnią Aston Villą.

I rzeczywiście, po przerwie rozwiązał się worek z golami. Zaledwie trzy minuty po wznowieniu gry, Yaya Touré wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Błyskawicznie wynik podwyższył Sergio Agüero, który przelobował bramkarza rywali.

Kolejne trafienie padło w 60. minucie. Akcja David Silva – Sergio Agüero zakończyła się golem tego drugiego. Sześć minut później Raheem Sterling wykorzystał dośrodkowanie i wpakował piłkę do siatki. Dzięki pewnemu zwycięstwu, „Obywatele” mogą dopisać do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

Manchester City – Aston Villa 4:0 (0:0) Touré 48', Agüero 50' i 60', Sterling 66'