Bez niespodzianek, City w ćwierćfinale

Autor: Martyna Dębińska | 15.03.2016 22:40 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Jak się okazało, wystarczył jeden mecz, aby rozstrzygnąć losy rywalizacji w tej parze. Poprzednie spotkanie zakończyło się wygraną 3:1 „Obywateli”, co było solidną zaliczką przed rewanżem. Dziś wystarczył bezbramkowy remis, aby Anglicy mogli cieszyć się awansem do ćwierćfinału.

Manuel Pellegrini na rewanżowy mecz w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów posłał do boju swoich najlepszych zawodników. Niestety, taka decyzja przyniosła bolesne straty, bowiem już w pierwszej połowie dwójka podstawowych stoperów opuściła boisko z powodu urazów. Zaledwie sześć minut na murawie spędził kapitan gospodarzy, Vincent Kompany. Belga zastąpił Eliaquim Mangala. W 23. minucie plac gry zmuszony był opuścić Nicolás Otamendi, a w jego miejscu pojawił się doświadczony Martín Demichelis. Sytuacji nie wykorzystali przyjezdni, ponieważ na przerwę obie ekipy schodził przy bezbramkowym remisie.

Na drugą połowę nie wyszedł Łukasz Teodorczyk. Tym samym Polak pożegnał się z tegoroczną edycją Ligi Mistrzów. Szkoleniowiec Dynama zastąpił go Derlisem Gonzálezem licząc na to, iż Paragwajczyk rozrusza trochę grę jego zespołu w ofensywie.

Na groźną akcję bramkową trzeba było czekać aż godzinę, co najlepiej podsumowuje rywalizację między obiema ekipami. Szansę na otwarcie wyniku spotkania miał Jesús Navas i Hiszpan niewiele się pomylił, bo po jego strzale piłka uderzyła w słupek. W kolejnych minutach nadal działo się niewiele, swoją okazję na gola miał również Yaya Touré, ale z jego strzałem poradził sobie bramkarz gości.

Bez bramek, bez emocji. Tak można podsumować mecz między Anglikami a Ukraińcami. Podopieczni Pellegriniego zabili ten dwumecz już w pierwszym starciu, teraz mogą spokojnie czekać na ćwierćfinałowego rywala.

Manchester City – Dynamo Kijów 0:0

• Liga Mistrzów: Raport ligowy #5

Przed następną kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów, warto sprawdzić co słychać u drużyn, które nie są zaliczane do grona faworytów tych rozgrywek.