„Dziura” w środku obrony City przed derbami Manchesteru, dwóch zawodników nie zagra w szlagierze

Autor: Michał Nowacki | 18.03.2016 22:17 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

W rewanżowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów ponownie urazu doznał Vincent Kompany. Wiadomo już, że belgijski stoper nie zagra przez miesiąc z powodu problemu z łydką. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ innego środkowego obrońcy, Nicolása Otamendiego, prawdopodobnie też obejrzy on mecz z trybun.

Manuel Pellegrini podkreślił, że Vincent Kompany doznał urazu drugiej łydki, więc nie jest to odnowienie się poprzedniej kontuzji. Wstępne badania medyczne mówią, że stoper nie zagra przez miesiąc, ale na pewno wróci przed końcem sezonu.

– Rozmawiałem z lekarzem i wiemy, że Vincent Kompany ma problemy z drugą łydką, więc z tą poprzednią jest wszystko w porządku. Zobaczymy teraz jak on będzie przechodził rehabilitację, ale na pewno wróci do nas w ciągu miesiąca. Tym samym ma on szansę zagrać dla nas jeszcze w tym sezonie – powiedział Manuel Pellegrini.

– U Belga to podobny uraz, co ostatnio miał Alaksandar Kolarov, on odpoczywał wówczas od trzech tygodni do miesiąca czasu. Ważne, aby zobaczyć, jak on wraca do zdrowia i jak poprawia się jego stan zdrowia w ciągu pierwszych tygodni. Najważniejsze, że w ciągu miesiąca Kompany wróci do składu – dodał Chilijczyk.

– Zobaczymy w sobotę jak się czuje Nicolás Otamendi, jego występ stoi pod znakiem zapytania, bo uraz się może tylko pogorszyć w czasie gry. Jest wielkie ryzyko, ale zobaczymy jutro jak on się czuje – zakończył szkoleniowiec „The Citizens”.

Czytaj więcej o: Manchester United, Anglia, Kontuzje , Trenerzy, Manchester City, Aleksandar Kolarov, Vincent Kompany, Manuel Pellegrini, Otamendi

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze