Nainggolan bohaterem Rzymian, remis uratowany w końcówce

Autor: Martyna Dębińska | 19.03.2016 22:45 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W hitowym spotkaniu w lidze włoskiej AS Roma podjęła na własnym obiekcie wracający do czołówki, Inter Mediolan. Kiedy już wydawało się, że „Nerazzurri” wywiozą z trudnego terenu trzy punkty, waleczni gospodarze doprowadzili w końcówce do wyrównania.

Do klasyku w Serie A „Wilki” podchodziły w świetnej formie, zwyciężali w lidze osiem razy z rzędu. Mecz w pierwszej połowie nie należał do najlepszych widowisk, jedyną naprawdę groźną sytuację gospodarze stworzyli sobie na pięć minut przed przerwą. Samira Handanovicia próbował pokonać Stephan El Shaarawy, jednakże w tej sytuacji górą był bramkarz przyjezdnych.

Na otwarcie wyniku spotkania przyszło czekać do 53. minuty. Wtedy to Ivan Perišić dostał podanie od Marcelo Brozovicia, świetnie uciekł obrońcom przeciwników i bez najmniejszego problemu pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Rzymianie starali się odrobić straty, dwukrotnie świetną okazję do tego miał Edin Džeko, ale napastnik musiał uznać wyższość Handanovicia. Słoweniec obronił także strzał Mohameda Salaha. Skuteczność atakujących dawała dużo do życzenia, więc sprawy w swoje ręce, a w tym przypadku nogi wziął Radja Naingagoln, który w 84. minucie wpisał się na listę strzelców i zapewnił swojej ekipie jeden punkt.

AS RomaInter Mediolan 1:1 (0:0) Nainggolan 84' – Perišić 53'

• Wypowiedzi trenerów po meczu Szachtar – Roma

„Górnicy” pomimo tego, że przegrywali do przerwy 0:1, po zmianie stron wzięli się ostro do odrabiania strat i osiągnęli zamierzony cel wygrywając 2:1. Choć ostatecznie wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, lecz w doliczonym czasie gry Bruno Peres ofiarną interwencją uratował rzymian od straty gola numer trzy. Zobaczmy, co po meczu mówili szkoleniowcy obu ekip.

• Ünder postraszył, ale nie przestraszył; Szachtar zwycięski!

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów podopieczni Paulo Fonseki przegrywali do 52 minuty. Wówczas Szachtar się przebudził i nie wypadł z rytmu do ostatniego gwizdka arbitra. Dzięki czemu „Górnicy” mogą cieszyć się z odniesionego rezultatu.

Wtorkowe pojedynki za nami. Było mnóstwo emocji, głównie na Stamford Bridge, jednak teraz czas na następne pojedynki. Liga Mistrzów się nie zatrzymuje, a do gry wkraczają Sevilla, Manchester United, Szachtar Donieck oraz AS Roma.

• Kolejne trafienie Ündera; „Wilki” lepsze od „Zebr”

W 25. kolejce włoskiej Serie A piłkarze zarządzani przez Eusebio Di Francesco mierzyli się z graczami Udinese Calcio. Impuls do walki o trzy punkty dał były zawodnik Basaksehiru.