Nainggolan bohaterem Rzymian, remis uratowany w końcówce

Autor: Martyna Dębińska | 19.03.2016 22:45 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W hitowym spotkaniu w lidze włoskiej AS Roma podjęła na własnym obiekcie wracający do czołówki, Inter Mediolan. Kiedy już wydawało się, że „Nerazzurri” wywiozą z trudnego terenu trzy punkty, waleczni gospodarze doprowadzili w końcówce do wyrównania.

Do klasyku w Serie A „Wilki” podchodziły w świetnej formie, zwyciężali w lidze osiem razy z rzędu. Mecz w pierwszej połowie nie należał do najlepszych widowisk, jedyną naprawdę groźną sytuację gospodarze stworzyli sobie na pięć minut przed przerwą. Samira Handanovicia próbował pokonać Stephan El Shaarawy, jednakże w tej sytuacji górą był bramkarz przyjezdnych.

Na otwarcie wyniku spotkania przyszło czekać do 53. minuty. Wtedy to Ivan Perišić dostał podanie od Marcelo Brozovicia, świetnie uciekł obrońcom przeciwników i bez najmniejszego problemu pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Rzymianie starali się odrobić straty, dwukrotnie świetną okazję do tego miał Edin Džeko, ale napastnik musiał uznać wyższość Handanovicia. Słoweniec obronił także strzał Mohameda Salaha. Skuteczność atakujących dawała dużo do życzenia, więc sprawy w swoje ręce, a w tym przypadku nogi wziął Radja Naingagoln, który w 84. minucie wpisał się na listę strzelców i zapewnił swojej ekipie jeden punkt.

AS RomaInter Mediolan 1:1 (0:0) Nainggolan 84' – Perišić 53'