Bonucci: Pomożemy Buffonowi pobić rekord

Autor: Michał Nowacki | 20.03.2016 14:35 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Defensor Juventusu Turyn, Leonardo Bonucci zapewnił, że pomoże swojemu koledze z drużyny pobić rekord minut bez straty gola. Gianluigi Buffon może przejść do historii po derbowym meczu z Torino. Obecny wynik należy do Sebastiano Rossiego, który przez 929 minut nie dał się zaskoczyć w Serie A.

Warunek jest tylko jeden, „Stara Dama” nie może pozwolić sobie na błędy przez pierwsze cztery minuty. Leonardo Bonucci uważa wręcz, że jego rodak jest najlepszym bramkarzem w historii futbolu.

– Damy z siebie wszystko, aby pomóc osiągnąć rekord Gigiego. On jest najlepszym bramkarzem w historii futbolu i chcemy mu pomóc nie tylko pobić wynik, ale także zachować czyste konto przez cały mecz – powiedział Bonucci w przedmeczowym wywiadzie na łamach „Sky Italia”.

Włoch odniósł się także do rewanżowego meczu w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium. Zdaniem obrońcy „Starej Damie” należał się awans za rozegranie świetnego meczu na Allianz Arena.

– Nasz występ był jednym z lepszych i zasłużyliśmy na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Pogodziliśmy się z porażką i tym, co wydarzyło się w Monachium. Ważne, że skupiamy się na poprawieniu swojej gry. Juventus opiera się na doświadczeniu, ale mamy także wielu młodych zawodników, którzy mają wiele jakości. Porażka dla nas była ciężkim ciosem, ale konieczna dla naszego dalszego rozwoju jako zespół. Byłem dumny z bycia graczem Juventusu i mogłem zagrać w pełnym wymiarze czasowym. Nawet, jeśli zostaliśmy wyeliminowani to nasza postawa była najwyższej klasy – zakończył Włoch.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Bayern Monachium, Juventus Turyn, Niemcy, Włochy, Gianluigi Buffon, Legenda, Leonardo Bonucci, FC Torino

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze