Piłkarze Barcelony płacą za niepunktualność

Autor: Filip Malinowski | 25.03.2016 13:14 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Zasady obowiązujące w FC Barcelonie potwierdzają pełen profesjonalizm klubu. Wszystko musi być tam dopięte na ostatni guzik.

Okazuje się, że drużyna z Katalonii bardzo ceni sobie swój czas. Liczy się każda sekunda. Dlatego też spóźnialscy zawodnicy muszą płacić za swoją niepunktualność. 

Kary dotyczą piłkarzy, którzy nie docierają na czas na treningi FC Barcelony. Za pierwsze spóźnienie piłkarz otrzymuje 200 euro grzywny. Kara jest podnoszona za każdym następnym razem o kolejne 200 euro. Dlatego też druga „wpadka" to 400 euro, trzecia - 600 euro itd. Finansowe sankcje obowiązują też za spóźnienia w dni meczowe. I to nawet o minutę! Pierwsze takie wykroczenie to 400 euro, drugie - aż cztery razy tyle.

Rekordzistą klubu pod tym względem jest podobno Gerard Piqué, który zapłacił już ponad sześć tysięcy euro grzywny. Drugie miejsce na liście zajmuje Neymar, który do tej pory wpłacił 1,2 tys. euro; trzeci jest Adriano (tysiąc euro). Messi i Suarez należą natomiast do grona piłkarzy, którzy nie zostali ukarani za spóźnienia;  są zawsze punktualni.

Pieniądze za spóźnienia trafiają do wspólnej puli, a po sezonie kapitanowie zespołu wybierają organizacje charytatywne, którym przekażą środki. W poprzednich latach w puli bywało grubo ponad 10 tys. euro. W tym roku może być podobnie.

Czytaj więcej o: FC Barcelona, Hiszpania, Gerard Pique

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze