Energooszczędny Bayern zrobił swoje

Autor: Grzegorz Góra | 02.04.2016 17:21 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Pepa Guardioli pokonali przed własną publicznością Eintracht Frankfurt po bramce „stadiony świata”. Teraz mogą myśleć o Lidze Mistrzów.

Pierwsza połowa spotkania na Allianz Arenie nie była porywającym widowiskiem. Gospodarze w swoim stylu kontrolowali grę, ale mądrze ustawieni gracze Eintrachtu długo nie pozwalali im złapać odpowiedniego rytmu. Solidna defensywa gości nie ustrzegła się jednak błędu i w 20. minucie „Bawarczycy” wyszli na prowadzenie po fenomenalnym strzale Ribéry’ego, który zdecydował się na uderzenie nożycami z linii pola karnego!

Po zdobyciu gola Monachijczycy wyraźnie zwolnili tempo ataków, mając na uwadze wtorkowe spotkanie w Lidze Mistrzów z Benfiką Lizbona i do końca pierwszej części gry bramki już nie padły. Więcej było natomiast emocji pozasportowych, których prowodyrem dość nieoczekiwanie okazał Robert Lewandowski. Polak sprowokował szarpaninę z jednym z obrońców, co finalnie zakończyło się żółtymi kartkami dla obu zawodników.

Drugą połowę „Bawarczycy” rozpoczęli z większym animuszem i już w 51. minucie bliscy byli podwyższenia prowadzenia, ale strzał Xabiego Alonso z rzutu wolnego odbił się tylko od poprzeczki bramki Eintrachtu. Chwilę później przed swoją szansą stanął również Bernat, ale jego strzał instynktownie wybronił Hradecky.

Bramkarz gości był na posterunku także w 65. minucie po kolejnym dobrym uderzeniu Alonso i w 78., gdy na bramkę Eintrachtu strzelał wprowadzony w miejsce Lewandowskiego Douglas Costa.

Do końca spotkania bramki już nie padły i piłkarze Guardioli najmniejszym nakładem sił sięgnęli po komplet punktów. Teraz skupić mogą się już tylko na najbliższej konfrontacji w Champions League. W spotkaniu z Eintrachtem „bunkrów nie było…” ale ten gol Ribéry’ego!

Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt 1:0 (1:0) Ribéry 20’