Lucas Moura bohaterem „Paryżan” w Guingamp

Autor: Karol Brandt | 10.04.2016 15:35 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 33. kolejce Ligue 1, mistrzowie Francji ograli piętnasty zespół w tabeli. Warto dodać, że szkoleniowiec Paris Saint-Germain dał odpocząć wielu zawodnikom pierwszego składu. Na jego szczęście drużynę do wygranej poprowadził były skrzydłowy São Paulo, który zdobył oba gole.

Walczące o utrzymanie w lidze Guingamp mierzyło się u siebie z „Paryżanami”. Przyjezdni zapewnili sobie już tytuł mistrzowski, w związku z tym mogli sobie pozwolić na rotacje w składzie. Powołania nie otrzymali choćby Thiago Silva, czy Zlatan Ibrahimović. Kontuzjowani byli natomiast Marco Veratti i Javier Pastore. Po stronie gospodarzy wystąpić nie mogli Nicolas Benezet, Dorian Lévêque i Lionel Mathis. Wszyscy wymienieni zmagali się z urazami. Wyraźnymi faworytami tej potyczki byli podopieczni Laurenta Blanca, którzy w ostatnich 38 spotkaniach ligowych, zanotowali tylko dwie porażki.

Rozjemcą tego spotkania był Fredy Fautrel. Pierwszą dogodną okazje do zdobycia bramki mieli goście. Wówczas w 5. minucie Ongenda wbiegł z futbolówką w pole karne, a następnie odegrał ją do dobrze ustawionego Matuidiego, którego płaski strzał wybronił Lössl. W 9. minucie padł gol dla gospodarzy, lecz Briand w momencie oddawania strzału przebywał na pozycji spalonej. W związku z tym nie został on mu zaliczony. W 33. minucie Martins-Pereira przedarł się prawym skrzydłem w pole karne i zagrał na trzeci metr do Erdinga. Turecki snajper nie trafił jednak w piłkę i na tablicy wyników wciąż widniał wynik 0:0. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry z dystansu uderzał jeszcze Ongenda. Na posterunku był goalkeeper piętnastej ekipy w tabeli, który udaremnił jego próbę.

W pierwszej połowie zawodnicy Guingamp grali bardzo ambitnie. Stworzyli sobie kilka dogodnych okazji na zdobycie gola, lecz ich nie wykorzystali. Czekaliśmy zatem na pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

W 54. minucie Nkunku został sfaulowany w polu karnym przez Sorbona. Sędzia się nie wahał i wskazał na jedenasty metr. Futbolówkę ustawił Lucas Moura i zamienił karnego na gola. Brazylijczyk zmylił bramkarza strzelając w lewy róg bramki. W 71. minucie Kurzawa zagrał z lewej strony boiska w pole karne do zdobywcy pierwszego gola dla „Paryżan”. Były skrzydłowy São Paulo precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Guingamp i ustalił tym samym wynik spotkania. Już we wtorek podopieczni Laurenta Blanca zmierzą się w Lidze Mistrzów z Manchesterem City.

EA Guingamp – Paris Saint-Germain 0:2 (0:0) Moura 56’ (k.), 71’