„France Football”: Najlepiej zarabiający piłkarze na świecie

Autor: Karol Brandt | 12.04.2016 17:30 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Oto jak prezentuje się pierwsza dziesiątka tego zestawienia:

Na czołowych pozycjach, co nie dziwi znaleźli się Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Obaj zarabiają porównywane pieniądze na umowach sponsorskich, do tych które inkasują z tytułu występów w barwach swoich zespołów.

Na dziesiątej pozycji znalazł się Luis Suárez, który zarabia łącznie 20,3 mln euro. Na co składają się kolejno: gaża – 15 mln euro, premie – 2,5 mln euro i pozostałe przychody (2,8 mln euro). Przed nim uplasowali się, kolega klubowy Andrés Iniesta (21,5 mln euro) i gracz Bayernu Monachium, Thomas Müller (23,6 mln euro). Siódme miejsce zajął natomiast Gareth Bale (Real Madryt), z łącznymi zarobkami na poziomie 24,5 mln euro. Kolejne pozycje należą do trójki graczy Paris Saint-Germain: Ángela Di Maríi, Thiago Silvy i Zlatana Ibrahimovicia. Szwed zarabia 28,5 mln euro, z czego największą część składową otrzymuje za grę dla „Paryżan” – 20 mln euro.

Jeśli chodzi zaś o topową trójkę, to prezentuje się ona następująco. Ostatnie miejsce na podium zajmuje Neymar z 43,5 mln euro. Z tego aż 21 mln obejmują pozostałe przychody (umowy sponsorskie itp.). Pensja Brazylijczyka wynosi o milion mniej. Przed nim jest już tylko gwiazdor „Królewskich”, Cristiano Ronaldo (67,4 mln euro). U byłego zawodnika Manchesteru United warto wyróżnić gaże wynoszącą 32 mln euro, a także pozostałe przychody (35 mln euro). Klasyfikacje otwiera kapitan reprezentacji Argentyny i najlepszy strzelec w historii „Blaugrany”, Lionel Messi. Pobiera on premie w wysokości 3 mln euro, gażę – 36 mln euro, a także otrzymuje tyle samo co Ronaldo z tytułu pozostałych przychodów.

Jak widzimy, w zestawieniu dominują zawodnicy prowadzeni przez Luisa Enrique (4) i Laurenta Blanca (3). Real Madryt ma natomiast dwóch przedstawicieli w pierwszej dziesiątce. Całości dopełnia gracz Bayernu, Thomas Müller.

Czytaj więcej o: FC Barcelona, Bayern Monachium, Real Madryt, Hiszpania, Francja , Niemcy, Thiago Silva, Zlatan Ibrahimović, Paris Saint-Germain, Cristiano Ronaldo, Angel Di Maria, Gareth Bale, Lionel Messi, Andrés Iniesta, Luis Suarez, Neymar, Thomas Muller

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze