Atletico wygrywa i zrównuje się w tabeli punktami z Barcą!

Autor: Martyna Dębińska | 17.04.2016 20:03 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Mecz na Vicente Calderón z ligowym outsiderem miał być dla gospodarzy czystą formalnością. I tak też się stało. „Rojiblancos” pewnie rozprawili się ze swoim przeciwnikiem aplikując im trzy gole.

Podopieczni Diego Simeone dobrze weszli w ten mecz, od samego początku starali się zagrozić bramce przeciwnika. Pierwsza klarowna akcja, po której mógł paść gol przyszła już w 2. minucie spotkania, kiedy to Juanfran dostał piłkę na prawe skrzydło i podał ją do znajdującego się w polu karnym Koke. Pomocnik uderzył jednak niecelnie.

Po kwadransie gry „Rojiblancos” cieszyli się z bramki dającej im prowadzenie. Lucas Hernández dośrodkował w szesnastkę, tam próbował strzelać Fernando Torres, lecz został zablokowany, piłkę natychmiast przejął Koke i to on otworzył wynik spotkania.

Wraz z upływem kolejnych minut pojedynek między Atlético a Granadą stawał się coraz bardziej zacięty i wyrównany. Goście zaczynali dochodzić do groźnych sytuacji. Zdecydowanie najgroźniejsza z nich była autorstwa niezwykle aktywnego Rubéna Rochiny. W 31. minucie Hiszpan zdecydował się na silne uderzenie zza pola karnego i zabrakło naprawdę niewiele, bowiem piłka odbiła się od słupka.

W drugiej połowie istnieli już tylko gospodarze. W 59. minucie znów z dobrej strony pokazał się wychowanek Atlético, Koke. Tym razem Hiszpan wystąpił w roli asystenta, posłał świetne podanie między rywali do Fernando Torresa, a ten jak za dobrych lat nie miał najmniejszego problemu z precyzyjnym zakończeniem akcji.

Pod koniec spotkania kibiców zgromadzonych na stadionie w jeszcze lepszy humor wprawił Ángel Correa. Saúl Ñíguez dograł do Argentyńczyka, który uciekł defensywie rywali i pewnie pokonał Andrésa Fernándeza. Było to ostatnie trafienie w tym meczu, gospodarze przypisali do swojego dorobku cenne trzy punkty i ze spokojem obserwują poczynania FC Barcelony.

Atletico Madryt – Granada CF 3:0 (1:0) Koke 15', Torres 59', Correa 83'