„The Citizens" tracą punkty w Newcastle

Autor: Arkadiusz Woronecki | 19.04.2016 22:38 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Gracze z Etihad Stadium nie byli dzisiejszego wieczoru w najlepszej dyspozycji. Mimo szybko strzelonej bramki na 1:0 przez Kuna Aguero nie potrafili oni pójść za ciosem i zaledwie zremisowali z ekipą, która broni się przed spadkiem.

Wynik spotkania na St. James Park otworzyli przyjezdni. W 14. minucie Aleksander Kolarov dośrodkowywał z rzutu wolnego na skraju pola karnego. Adresatem podania okazał się być Aguero, który precyzyjnym strzałem głową pokonał stojącego między słupkami Darlowa. Jak pokazały późniejsze powtórki, Argentyńczyk w momencie podania był na pozycji spalonej.

Dobrą sytuację do wyrównania miał Moussa Sissoko. Francuz znalazł dziurę w defensywie „Obywateli” i pomknął z piłką w kierunku bramki, jednak Joe Hart doskonale wyczuł jego intencje i nie dał się zaskoczyć. Reprezentant Anglii po chwili jednak musiał wyciągać piłkę z siatki. Kapitalną pojedynczą akcją popisał się Vurnon Anita. Prawy obrońca Newcastle wbiegł w pole karne, a później oddał techniczny strzał, tuż przy słupku.

Po zmianie stron widowisko nieco straciło na jakości. Podopieczni Rafaela Beniteza nie potrafili oddać choćby strzału w stronę bramki Harta, natomiast wicemistrzowie Anglii najlepszą okazję na wyjście na prowadzenie mieli w 54. minucie. Jesus Navas znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, jednak były gracz Sevilli strzelił w sam środek bramki.

Piłkę meczową w 88. minucie miał Wijnaldum. Holender bez pardonu wparował w pole karne, oszukał kilku rywali, lecz w decydującym momencie, zamiast podawać do lepiej ustawionego kolegi, kontynuował solową akcję. Gdyby jednak podopieczni Manuela Pellegriniego nie mieli w bramce Joe Harta, mogliby z Newcastle wracać bez punktów.

Newcastle United – Manchester City 1:1 (1:1) Anita 31' – Aguero 14'