Zwycięska Valencia, hat-trick Alcácera

Autor: Martyna Dębińska | 20.04.2016 22:45 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Po odejściu Garry'ego Neville'a „Nietoperze” wyraźnie odżyły i zaczynają punktować w lidze. Na Estadio Mestalla przyjechał Eibar i został odprawiony z kwitkiem. Bohaterem gospodarzy został Paco Alcácer.

Od pierwszego gwizdka arbitra stroną dominującą była Valencia. Wynik meczu udało się otworzyć w 10. minucie. Dani García sfaulował w polu karnym Daniego Parejo, co nie uszło uwadze sędziego głównego. Javier Estrada Fernández wskazał oczywiście na „wapno”, a do piłki podszedł Paco Alcácer. Młody Hiszpan miał sporo szczęścia, ponieważ jego pierwszy strzał został obroniony przez Asiera Riesgo, lecz dobitka napastnika okazała się skuteczna.

Jeszcze w pierwszej połowie urazu nabawił się Guilherme Siqueira i przedwcześnie zakończył swój udział w spotkaniu. Jego miejsce zajął José Gayá. Gospodarze nie ucierpieli na tej zmianie i to nadal oni atakowali. W 28. minucie do podwyższenia wyniku doprowadził Paco Alcácer.

Przed przerwą Valencia uszczęśliwiła swoich kibiców jeszcze jednym trafieniem. Rodrigo podał do Alcácera, a ten skompletował hat-tricka. Nie był to jednakże koniec strzeleckiego festiwalu w wykonaniu „Nietoperzy”. Czwartą bramkę dla gospodarzy zdobył João Cancelo.

Valencia CF – SD Eibar 4:0 (3:0) Alcácer 10', 28' i 40', Cancelo 56'