Torres bohaterem Atlético

Autor: Martyna Dębińska | 20.04.2016 22:42 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Strzelona bramka, zachowane czyste konto, przypisane kolejne trzy punkty, czyli plan wykonany. Atlético łeb w łeb walczy o mistrzostwo kraju z FC Barceloną, tym razem wywożąc cenne zwycięstwo z Bilbao.

Już po jedenastu minutach boisko zmuszony był opuścić niekwestionowany lider defensywy „Rojiblancos”, Diego Godín. Urugwajczyk zszedł z kontuzją, zastąpił go młodzian, Lucas Hernández, który tworzył parę stoperów z o rok starszym José Maríą Giménezem.

W 24. minucie Athletic był bliski objęcia prowadzenia. Na korzyść gospodarzy został podyktowany rzut wolny z około dwudziestego metra. Do piłki rzecz jasna podszedł Beñat Etxebarria, który zwykł wykonywać stałe fragmenty gry. Pomocnik popisał się świetnym, technicznym uderzeniem, ale na trybunach zamiast szału radości dało się słyszeć jęk zawodu. Bask minimalnie się pomylił i trafił w poprzeczkę.

Chwilę później z akcją ruszyli goście, Antoine Griezmann posłał inteligentne podanie do Fernando Torresa, a ten uderzeniem głową umieścił ją w siatce. Warto odnotować, że jest to czwarty z kolei ligowy mecz, w którym napastnik wpisuje się na listę strzelców. Łącznie Hiszpan uzbierał dziewięć bramek w Primera División.

Obie drużyny stwarzały sobie okazje do strzelenia goli, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Podopieczni Diego Simeone odnieśli bardzo ważne zwycięstwo na trudnym terenie.

Athletic Bilbao – Atlético Madryt 0:1 (0:1) Torres 38'