Hummelsa zastąpi Toprak?

Autor: Karol Brandt | 21.04.2016 15:15 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Jak poinformował KICKER, Borussia Dortmund planuje życie bez swojego kapitana.

Mats Hummels wczoraj po wygranym meczu z Herthą zasugerował, że może opuścić BVB.

– Mam już zaplanowaną datę, kiedy to podam swoją decyzję. Na razie jednak nie zdradzę jej. Kosztuje mnie to pół godziny przed snem każdej nocy – stwierdził 46-krotny reprezentant Niemiec.

27-latek od dłuższego czasu łączony jest z transferem do Premier League, gdzie najbardziej zabiegać o niego mają Manchester United i londyńska Chelsea.

Według niemieckich dziennikarzy wspomnianego magazynu, w przypadku odejścia środkowego defensora, numerem jeden na liście Borussii Dortmund jest Ömer Toprak. Zawodnik ten od 2011 roku występuje w Bayerze Leverkusen. Posiada on dwa obywatelstwa, niemieckie i tureckie. Był on młodzieżowym reprezentantem kraju naszych zachodnich sąsiadów, lecz ostatecznie zdecydował się na występy w reprezentacji Turcji, dla której jak dotąd rozegrał 23 spotkania i zanotował dwa trafienia.

Kontrakt 26-latka wygasa w czerwcu 2018 roku, a wyceniany jest on na 18 mln euro. Sprowadzenie go na Signal Iduna Park nie będzie zatem łatwe. Pomimo tego, działacze BVB wierzą w to, że uda im się namówić go na grę dla kluby z Zagłębia Ruhry, a także w to, że „Aptekarze” będą skłonni do rozmów. 

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Manchester United, Anglia, Niemcy, Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, Mats Hummels, Omer Toprak

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze