Gol w 93. minucie! United w finale Pucharu Anglii!

Autor: Rafał Bedlewicz | 23.04.2016 21:10 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Kto wie, być może Anthony Martial bramką w końcówce dzisiejszego meczu z Evertonem uratował posadę Louisowi van Gaalowi. Dzięki trafieniu Francuza ekipa z Old Trafford jest o krok od częściowego uratowania sezonu - wygrania Pucharu Anglii.

Półfinałowe starcie na Wembley lepiej zaczęło się dla Evertonu. W 5. minucie Lukaku wykorzystał błąd defensywy rywali, minął De Geę i strzelił - piłkę niemal z linii bramkowej wybił Rooney. Chwilę później Lingard musiał tylko dołożyć nogę, by trafić, ale posłał piłkę wprost w bramkarza. Manchester nie zwalniał, w 21. minucie przestrzelił Martial. Francuz zrehabilitował się w 34. minucie, po indywidualnej akcji wystawił piłkę Fellainiemu, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Everton poprawił się w drugiej części. W 56. minucie miał wymarzoną okazję, by wyrównać, ale rzutu karnego po faulu Fosu-Mensaha nie wykorzystał Lukaku. Nie wykorzystał, mówiąc ściślej, bo wspaniale interweniował De Gea. Chwilę później z kilku metrów chybił Cleverley.

Swoje szanse miał też Manchester - w 65. minucie Fellaini strzelił na pusta bramkę, a piłkę wybronił Jagielka. Jak się zdaje zrobił to ręką, ale tego sędzia nie zauważył. W 75. minucie swego dopięli gracze Evertonu. Po dośrodkowaniu Deulofeu futbolówkę do własnej bramki skierował Smalling. W 82. minucie podopieczni Roberto Martineza ruszyli z kontrą, którą fatalnie zmarnował Lukaku.

Niewykorzystane okazje się mszczą? W 93. minucie piłka nieco przypadkiem trafiła do Martiala, który w sytuacji sam na sam zdobył arcyważnego gola - United w finale Pucharu Anglii. Kto będzie drugim finalistą, dowiemy się jutro. O 17:00 Crystal Palace zmierzy się z Watfordem.

Everton FC - Manchester United 1:2 (0:1) Smalling 75' (sam.) - Fellaini 34', Martial 90+3'