PSG zdobywa Puchar trzeci raz z rzędu!

Autor: Rafał Bedlewicz | 23.04.2016 23:52 | komentarzy: 9 | kategoria: Recenzja meczu |

W 2014 - Olympique Lyon, w 2015 - SC Bastia, w 2016 - Lille OSC. Paryżanie ograli na Stade De France ekipę z północy kraju 2:1 i sięgnęli po drugie w tym sezonie trofeum - Puchar Ligi Francuskiej.

Szósty zespół Ligue 1, jak należało oczekiwać, postawił mistrzom kraju twarde warunki. Wprawdzie zaraz po pierwszym gwizdku Enyeama świetnie wybronił uderzenie Di Marii, ale kwadrans później po strzale Obbadiego to Lille mogło wyjść na prowadzenie. W odpowiedzi były pomocnik Manchesteru United posłał świetną piłkę do Lucasa, ten nie wykończył akcji, bo na drodze stanął mu Corcha.

Na piętnaście minut przed przerwą Paryżanie podkręcili tempo. Najpierw stuprocentową okazję zmarnował Ibrahimović, później obrońcy Lille cudem wyciągnęli piłkę uderzoną przez Lucasa. W 38. minucie odpowiedzieć próbował Eder, nieco się jednak zamotał. W 40. minucie padła w końcu bramka. Po rzucie rożnym dla PSG, Enyeama wybił piłkę, ta spadł pod nogi Pastore, który precyzyjnym strzałem wyprowadził mistrzów kraju na prowadzenie.

Tuz po przerwie doszło do wyrównania. Sidibe precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego, nie zostawiając szans Sirigu. Gdy zdawało się, ze to stołeczni przejmą inicjatywę, w 61. minucie Boufal był bliski zdobycia gola na 2:1 dla Lille. Chwilę później zaatakował też Amalfitano, a jakby tego było mało w 70. minucie Rabiot obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. W 75. minucie stało się coś niesamowitego - jeden z zawodników Lille omyłkowo wystawił piłkę Di Marii, który uderzył z dystansu, dając prowadzenie PSG. Argentyńczyk po podaniu od rywala miał sporo miejsca, a przed sobą w zasadzie tylko bramkarza.

Paryżanie atakowali, ale wynik ratować chcieli też rywale. W 83. minucie Obbadi pomylił się minimalnie. Na więcej Lille nie było już stać. W Pucharze Ligi Francuskiej podopieczni Blanca w tym sezonie nie zachwycili - tylko z Toulouse wygrali więcej niż jedną bramką. Dziś nie ma to jednak znaczenia, trzeci raz z rzędu okazują się najlepsi.

PSG - Lille OSC 2:1 (1:0) Pastore 40', Di Maria 75' - Sidibe 48'