Valencia ratuje remis w końcówce, Alcácer znów bohaterem

Autor: Martyna Dębińska | 24.04.2016 20:10 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

„Nietoperze” rozgrywają bardzo nierówny sezon. Wystarczy spojrzeć na ostatnie wyniki, drużyna jest w stanie wygrać 1:2 na Camp Nou z FC Barceloną, by dokładnie tydzień później wyrwać zaledwie jeden punkt fatalnemu Getafe.

„Azulones” prezentuje się w obecnym sezonie słabo, jest jednym z pretendentów do spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii. Na trzy kolejki przed końcem zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Dziś podjęli na własnym boisku Valencię.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Dopiero w 48. minucie Dani Parejo otworzył wynik spotkania. Pomocnik popisał się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego. Gospodarze umieli się po tym ciosie podnieść i ruszyli do ataku. Opłaciło się, najpierw do wyrównania doprowadził wypożyczony z Realu Madryt, Álvaro Medrán. Chwilę później kapitan zespołu, Pedro León mógł wyprowadzić Getafe na prowadzenie, ale mając przez sobą tylko bramkarza fatalnie spudłował.

Na szczęście dla gospodarzy w 68. minucie Stefan Šćepović przejął piłkę i ruszył w stronę bramki rywali, po czym pokonał Diego Alvesa. Zanosiło się na niemałą niespodziankę, lecz Valencia na sześć minut przed końcem meczu strzeliła gola dającego remis. Chociaż bramkę strzelił Paco Alcácer, to cała akcja była zasługą Álvaro Negredo, który przejął piłkę i podał do napastnika gości.

Getafe CF – Valencia CF 2:2 (0:0) Medrán 59', Šćepović 68' – Parejo 48', Alcácer 84'