Oficjalnie: Mats Hummels poprosił o zgodę na transfer do Bayernu

Autor: Karol Brandt | 28.04.2016 17:36 | komentarzy: 17 | kategoria: News |

Borussia Dortmund zamieściła wpis na swojej oficjalnej stronie, mówiący o tym, że kapitan zespołu nosi się zamiarem opuszczenia Signal Iduna Park.

Zarząd BVB postanowił pozwolić swojemu zawodnikowi na odejście z drużyny do ich największego rywala, Bayernu Monachium. Z zastrzeżeniem, że będą to korzystne warunki finansowe dla Borussii Dortmund. Jeśli oferta nie będzie zadowalająca, to klub wykorzysta fakt, iż w kontrakcie Hummelsa brakuje klauzuli umożliwiającej opuszczenie mu przedwcześnie zespołu. Tym samym, zawodnik ten pozostałby w ekipie wicelidera Bundesligi do końca umowy, która wygasa w czerwca 2017 roku. Jak na razie „Bawarczycy” nie przedstawili formalnej oferty.

Mats Hummels ma 27 lat i do Dortmundu trafił właśnie z Bayernu, gdzie nie zdołał przebić się do pierwszego składu. Wtedy zapłacono za niego ponad cztery miliony euro. Od stycznia 2008 roku rozegrał on dla zwycięzcy Ligi Mistrzów z sezonu 1996/1997 ponad 300 spotkań, wliczając w to wszystkie rozgrywki. Strzelił on także 25 goli i zaliczył 16 asyst. Jest on także 46-krotnym reprezentantem Niemiec.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Borussia Dortmund, Mats Hummels

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (17)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze