Szczęsny bohaterem, Roma wciąż w walce o wicemistrzostwo

Autor: Rafał Bedlewicz | 02.05.2016 21:35 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Na dwie kolejki przed końcem sezonu, w Serie A wciąż sporo emocji. Tytuł zgarnął Juventus, ale o drugie miejsce, dające bezpośredni awans do Ligi Mistrzów, walczą Roma i Napoli. Bliżsi szczęścia są Rzymianie, którzy po zaciętym pojedynku pokonali dziś Genoę. Ekipa z Neapolu swój mecz zakończy późnym wieczorem.

Tuż po pierwszym gwizdku podopieczni Luciano Spalettiego znaleźli się w opałach. Nim Genoa zdołała wykorzystać zamieszanie w polu karnym przyjezdnych, sprawę wyjaśnił Maicon. Goście z Rzymu odpowiedzieli w szóstej minucie - po składnej akcji Perottiego z Salahem bramkę zdobył ten drugi.

Kilka chwil później było już 1:1 - gola Wojtkowi Szczęsnemu wbił Tachtsidis. Koledzy Polaka próbowali szybko wrócić na prowadzenie, na ostatniej prostej w walce o wicemistrzostwo kraju komplet punktów był na wagę złota. W 21. minucie Salah wyprowadził akcję z El Shaarawym, Włochowi zabrakło nieco precyzji. 10 minut później znów El Shaarawy - tym razem uderzył z powietrza, piłka minimalnie minęła bramkę.

W 34. minucie Szczęsny wybronił niebywałe uderzenie Suso, równie piękną interwencją popisał się w kolejnej akcji strzegący bramki Genoy Lamanna. Po przerwie emocji wciąż nie brakowało, w 65. minucie gospodarze po kilku ładnych atakach wyszli w końcu na prowadzenie - płaskie dośrodkowanie wykorzystał Pavoletti.

W 77. minucie nieco podłamaną Romę pobudził Totti, który strzałem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania. Chwilę później znów Totti, znów z rzutu wolnego - tym razem bez skutku. Na trzy minuty przed końcem podstawowego czasu gry El Shaarawy wpadł na dograną z lewej flanki piłkę i ustalił wynik meczu na 2:3. W 94. minucie gospodarze mogli jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale z sytuacji sam na sam z Capelem obronną ręką wyszedł rozgrywający dziś świetny mecz Szczęsny.

Genoa CFC - AS Roma 2:3 (1:1) Tachtsidis 13' , Pavoletti 65' - Salah 6', Totti 77', El Shaarawy  87'