Diego Simeone: Nie będziemy grali na remis. Interesuje nas zwycięstwo na Allianz Arena

Autor: Michał Nowacki | 03.05.2016 10:53 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Diego Simeone zaznaczył, że jego zespół jest świetnie poukładany i może pokazać, że wygrana na Vicente Calderón 1:0 nie była przypadkiem. Argentyński trener chce udowodnić, że Atlético Madryt jest groźnym zespołem i również na Allianz Arena może zwyciężyć Bayern Monachium.

– Nie mam żadnego wstydu, aby potwierdzić, że mam lęki przed tym meczem i każdym, który gramy w tym sezonie. Wyjdziemy na boisko i chcemy wygrać ten mecz. Wiemy, że remis daje nam awans, ale nie możemy o tym myśleć w ten sposób. Wygrana jest istotą gry. Jesteśmy szczęśliwi, że mamy czterech środkowych obrońców. Obecność Diego Godina jest bardzo ważna, ale forma Gimeneza, Hernandeza i Savicia daje nam bezpieczeństwo – zaczął Diego Simeone.

– Przede wszystkim jestem bardzo taktowny i tolerancyjny na poglądy każdego z trenerów. Wszyscy mamy powody do własnej taktyki i istnieją różne sposoby gry w piłkę nożną. Futbol to fantastyczny sport. Istnieje wiele sposobów, aby go pokazywać. To zależy od zawodników, których masz do swojej dyspozycji. To jest dobre dla mnie, aby być tutaj i pracować z tym oddziałem. Moim celem jest umożliwienie piłkarzom pewnego systemu gry. Moją największą dumą jest umożliwienie im tego, co mamy najlepszego w sobie – dodał Argentyńczyk.

– W pierwszym meczu graliśmy w taki sposób, że czuje, że to było dobre dla nas. We wtorek zobaczymy jak silny jest Bayern i my sami. Nie sądzę, że istnieje jakakolwiek dodatkowa presja na nich. Jedynym sposobem, aby być spokojnym to jest być sobą. Jest to najbardziej pocieszająca rzecz, którą mogę powiedzieć kibicom. Chcemy zagrać swój futbol – zakończył trener gości.

W 36. kolejkach Primera División drużyna straciła łącznie 16 bramek.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Atletico Madryt, Bayern Monachium, Hiszpania, Niemcy, Trenerzy, Diego Simeone, Diego Godin, Jose Maria Gimenez, Stefan Savić, Lucas Hernandez

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze