Dembélé zostanie zawieszony na 10 spotkań, jak kiedyś Suárez?

Autor: Michał Nowacki | 04.05.2016 18:31 | komentarzy: 7 | kategoria: News |

Pomocnik Tottenham Hotspur może być zawieszony nawet na 10 spotkań, jeżeli zostanie oskarżony o uderzenie w twarz Diego Costy. W poniedziałek w derbach Londynu Moussa Dembélé uderzył w oko napastnika Chelsea. Arbiter nie widział tego wydarzenia i nie ukarał zawodnika „Kogutów”.

Reprezentant Belgii ewidentnie wsadził palec w oko piłkarza „The Blues”, wszystko dokładnie widać na powtórkach video. „The Sun” donosi, że Moussa Dembélé za swoje zachowanie może zostać zawieszony nawet na 10 spotkań.

W kwietniu 2013 roku Luis Suárez z Liverpoolu ugryzł Branislava Ivanovicia z Chelsea Londyn. Urugwajski napastnik musiał zostać odsunięty od rozgrywek ligowych na 10 meczów. Jeżeli FA uzna, że Belg zachował się w wyjątkowo ordynarny sposób to będzie musiał opuścić kilka kolejek sezonu 2016/2017 w Premiership.

• Komplet punktów Tottenhamu, gol Kane'a

Tottenham chciał wykorzystać atut własnego boiska i wygrać miniderby Londynu z Fulham. Od pierwszej minuty "Koguty" rzuciły się do ataku i na przerwę zeszły prowadząc 1:0.

• UEFA SC: Trudne jest życie bez Cristiano Ronaldo; Atléti z pucharem!

W meczu o Superpuchar Europy w Tallinie kibice zobaczyli derby Madrytu. Tym razem lepszą drużyną okazała się ekipa Atlético, która popełniła dużo mniej błędów, miała lepszych zmienników oraz była zdecydowanie lepiej przygotowana pod względem fizycznym.

Od 2009 roku w Superpucharze Europy triumfują cztery zespoły: Barcelona, Atlético, Bayern Monachium lub Real Madryt. Wiadomo już przed meczem, że puchar zostanie w stolicy Hiszpanii. W Tallinie wyjdą na murawę ekipy Realu i Atlético.

Po wielu latach władze Arsenalu zdecydowały, że w sezonie 2018/2019 Arsène Wenger nie będzie trenerem klubu. Francuza zastąpił Unai Emery i w debiucie ligowym przeciwko Manchesterowi City przegrał on 0:2 na własnym stadionie. Były kapitan "Kanonierów", Tony Adams skomentował jednak sytuację stołecznego klubu.

• Podobno szczęście sprzyja lepszym. „Koguty” tryumfują!

W meczu 1. kolejki Premier League przez pełne 90 minut nie mogliśmy być pewni, kto sięgnie po trzy punkty. Gospodarzom na drodze do szczęście stawały słupki i poprzeczki.