Hiddink: Courtois zostanie w Chelsea

Autor: Michał Nowacki | 06.05.2016 19:06 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Trener Chelsea zaprzeczył doniesieniom mediów, że Thibaut Courtois jest nieszczęśliwy na Stamford Bridge i chce odejść w lecie. Spekuluje się, że Belg nie może dogadać się z innym trenerem bramkarzy „The Blues”, Christophem Lollichonem. Guus Hiddink zapewnia, że bramkarz zostanie w Chelsea, choć wiadomo, że od 1 lipca trenerem w stołecznym klubie będzie Antonio Conte.

– Bramkarze pracują w grupie, w polu karnym. Każdy trener ma swoją osobowość, ale on chce ciężko pracować. Najważniejsze, że Courtois jest zadowolony i chce zostać w Chelsea na kolejny sezon – przyznał Guus Hiddink, który był tylko tymczasowym trenerem

– Powiedzieliśmy sobie wcześniej, że jesteśmy wielkim klubem i chcemy wygrywać kolejne mecze. Osiągaliśmy dobre rezultaty w poprzednich spotkaniach, remis w derbach Londynu z Tottenhamem był dla nas ważny. Teraz zagramy z Sunderlandem, które broni się przed spadkiem, to będzie zupełnie inny mecz. Mają doświadczonego trenera, który będzie umiał odpowiednio zmotywować i ustawić zespół – dodał Holender.

– Nie mamy nic do stracenia, jest tylko duma i radość z gry w piłkę nożną. Norwich City i Newcastle United to także nasi rywale ze strefy spadkowej. Oni będą walczyć o punkty i zwycięstwo, nie mamy zamiaru zmieniać naszych założeń i w składzie się może pojawić maksymalnie sześć lub siedem zawodników z akademii. To nie byłoby sprawiedliwe, biorąc pod uwagę sytuację, że podeszliśmy poważnie do gry ze Spurs, a teraz zagramy rezerwami – przyznał szkoleniowiec.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Anglia, Transfery, Trenerzy, Thibaut Courtois, Newcastle United, Sunderland, Norwich City, Guus Hiddink

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze