Gładka wygrana Romy

Autor: Martyna Dębińska | 08.05.2016 14:50 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

„Wilki” na własnym obiekcie w przedostatniej kolejce Serie A podjęły Chievo Weronę. Gospodarze udowodnili na boisku, że są lepszą drużyną i pokonali swoich rywali 3:0.

Podopieczni Luciano Spallettiego są już pewni występów w następnej edycji Ligi Mistrzów, miejsce na podium jest niezagrożone. Nie jest jasne natomiast, czy ma koniec zajmą drugą, czy trzecią lokatę. Walka o wicemistrzostwo do ostatniej chwili będzie się toczyć między Romą a Napoli.

Gospodarze atakowali Chievo od samego początku. Szybko przyniosło to oczekiwany skutek, ponieważ w 17. minucie padło pierwsze trafienie. Alessandro Florenzi podał do Mohameda Salaha, w ich akcję wmieszał się przeciwnik, lecz interweniował tak nieudolnie, że piłka padła łupem Nainggolana, a ten natychmiast skierował ją do siatki.

Minęło zaledwie pół godziny gry, a przyjezdni musieli dokonać dwóch wymuszonych zmian w składzie. Najpierw murawę opuścił Massimo Gobbi, chwilę później to samo spotkało Ivana Radovanovicia. Zastąpili ich odpowiednio Paul-José M'Poku oraz Giampiero Pinzi.

W 38. minucie Rzymianom udało się podwyższyć prowadzenie. Miralem Pjanić dośrodkował piłkę z rzutu wolnego na dalszy słupek, gdzie czekał na nią Antonio Rüdiger i defensor bez problemu strzałem głową pokonał Albano Bizzarriego.

Na pięć minut przed regulaminowym końcem spotkania do bramki przeciwników trafił jeszcze Miralem Pjanić. Świetną asystą w tej sytuacji popisał się legendarny Francesco Totti. Więcej goli nie ujrzeliśmy.

Na pochwały zasługuje również Wojciech Szczęsny. Polak kiedy tylko musiał interweniować robił to znakomicie i popisywał się wspaniałym refleksem. Wysoka forma bramkarza jest dobrą wiadomością przed zbliżającym się Euro.

AS Roma – Chievo Verona 3:0 (2:0) Nainggolan 17', Rüdiger 38', Pjanić 85'