Bayern pieczętuje tytuł, rekord Lewandowskiego

Autor: Arkadiusz Woronecki | 14.05.2016 17:23 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Allianz Arena było świadkiem kolejnego zwycięstwa swoich ulubieńców. Nowy-stary mistrz Niemiec wygrał 3:1 z ekipą Hannoveru i mógł fetować czwarte z rzędu mistrzostwo ligi. Robert Lewandowski zmagania w Bundeslidze skończył z 30. golami na koncie, co jest swoistym rekordem.

Bawarczycy” strzelaninę rozpoczęli w 13. minucie za sprawą niezawodnego Roberta Lewandowskiego. Coman pobiegł za piłką prawą stroną boiska i płaskim podaniem chciał znaleźć któregoś ze swoich kolegów w polu karnym. Obrońca Hannoveru zdołał wybić piłkę, jednak na jego nieszczęście, wylądowała ona wprost pod nogami naszego reprezentanta. „Lewy” szybko oddał strzał, piłka po drodze odbiła się jeszcze od któregoś z graczy gości, ale ostatecznie zatrzepotała w siatce. Tym samym kapitan reprezentacji Polski zdobył swojego trzydziestego gola w tym sezonie Bundesligi, przy okazji przechodząc do historii niemieckiej ekstraklasy. Polak stał się pierwszym graczem spoza Niemiec, który w jednym sezonie osiągnął taki rezultat.

W 28. minucie dał o sobie znać nieco zapomniany w ostatnim czasie w Bayernie Mario Goetze. Zdobywca decydującego gola w meczu o tytuł mistrza świata z Argentyną podciął piłkę i podwyższył wynik spotkania na 2:0. Bardzo ładnie przy tej akcji zachował się Lewandowski, który mógł jeszcze popchnąć piłkę, zanim ta znalazła się w bramce, jednak Polak nie chciał tego zrobić swojemu koledze z drużyny.

Po zmianie stron dzieło zniszczenia wciąż kontynuowali gracze Pepa Guardioli. Mario Goetze przejął piłkę, którą Hannoverczycy wybili po rzucie rożnym i od razu uderzył w kierunku bramki, zdobywając swojego drugie gola w tym meczu.

W 66. minucie przyjezdni także odnotowali zdobytego gola w tym spotkaniu. Gulselam dostrzegł niepilnowanego Artura Sobiecha w polu karnym, a Polak zdobył gola honorowego

Bayern Monachium – Hannover 3:1 (2:0) Lewandowski 13', Goetze 28', 54' – Sobiech 66'