USA 2016: Dzień 1. Gospodarz ograny na powitanie

Autor: Michał Nowacki | 04.06.2016 09:41 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu otwarcia Copa America, które odbywają się w Stanach Zjednoczonych gospodarz przegrał z Kolumbią 0:2. Oba gole padły już w pierwszej połowie.

Już w 8. minucie Kolumbia miała rzut rożny, stały fragment gry wykonała perfekcyjnie. Piłkę w polu karnym dostał Cristián Zapata, który precyzyjnym strzałem nogą otworzył wynik spotkania.

Pod koniec pierwszej odsłony Kolumbijczycy zagrywali piłkę w pole karne, ale obrońca Amerykanów zatrzymywał piłkę ręką. W 42. minucie sędzia Roberto García wskazał na rzut karny, do piłki podszedł James Rodríguez i bez problemów podwyższył na 2:0. Gwiazdor Realu Madryt przymierzył w prawy róg, zaś Guzan rzucił się w lewą stronę.

USA – Kolumbia 0:2 (0:2) Zapata 8’, Rodríguez 42’