USA 2016: Dzień 6. Ekwador nie złożył broni i dogonił Peru

Filip Zieliński | 09.06.2016 08:06 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Reprezentacja Ekwadoru zaliczyła kolejny remis na turnieju Copa America. Dzisiejszej nocy podzieliła się punktami z Peru remisując 2:2, mimo iż po kwadransie przegrywali już 0:2.

Wynik otworzył Christian Cueva w 5. minucie spotkania, który wykorzystał doskonałą asystę Jose Paolo Guerrero i w sytuacji 'jeden na jeden' nie dał szans bramkarzowi Ekwadoru. W 13 minucie spotkania było już 2:0 dla Peru za sprawą Edisona Floresa, który mimo słabszego strzału, zdołał pokonać Alexandra Domingueza. Mimo wszystko Ekwador się nie poddawał i ruszył do ataku co zaowocowało bramką kontaktową. Gola zdobył Enner Valencia wykorzystując podanie Antonio Valencii.

Już na początku drugiej połowy Ekwador wyrównał stan meczu. Jefferson Montero podał do Millera Bolanosa, a ten umieścił piłkę w pustej bramce. Piłkarze Peru zostali zepchnięci do głębokiej defensywy i pachniało kolejną bramką Ekwadoru. Tak się jednak nie stało i ostatni kwadrans meczu był bardzo wyrównany. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę otrzymał Gabriel Achilier. Obie reprezentacje powalczą o awans w ostatnich meczach fazy grupowej.

Ekwador - Peru 2:2 (2:1) E. Valencia 39', Bolanos 49' - Cueva 5', Flores 13'