Francja 2016: Dzień 2: Rosja pokazała jak gra się do końca

Filip Zieliński | 11.06.2016 22:51 | komentarzy: 20 | kategoria: Recenzja meczu |

Anglia już cieszyła się z trzech punktów kiedy to niespodziewanie Bieriezucki znalazł miejsce obok słupka bramki strzeżonej przez Harta i zaskoczył wszystkich. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Mecz poprzedziły starcia kibiców obu reprezentacji na ulicach Marsylii. Przejdźmy jednak do kwestii ważniejszej, czyli samego meczu. Obie drużyny od początku narzuciły szybkie tempo i raz po raz próbowały szybkich, bezpośrednich akcji. Inicjatywę szybko przejęli Anglicy, którzy przerywali każdą próbę ataku Rosjan. Pierwszą dogodną sytuację miał Lallana, który z kilku metrów strzelił wprost w rękawice Akinfiejewa. Rosjanie po raz pierwszy zagrozili bramce Joe Harta po kwadransie gry.

Lallana miał kolejną szansę w 22 minucie, ale jego strzał minimalnie minął słupek bramki Rosjan. Podopieczni Leonida Słuckiego próbowali ataków, grając mocną, fizyczną piłkę, jednak brakowało tego ostatniego podania. Pierwsza połowa rozgrywana była w szybkim tempie z wskazaniem na piłkarzy Hodgsona.

Od początku drugiej połowy Rosja próbowała postraszyć, ale bez skutku. Spotkanie toczyło się głównie w środku pola i żadna ze stron nie była wyraźnie lepsza od drugiej. W 63. minucie meczu Smołow był bardzo blisko zdobycia bramki, ale jego strzał przeleciał obok słupka bramki Anglików. W 70. minucie Akinfiejew popisał się znakomitą interwencją broniąc bardzo trudny strzał Rooneya, piłka odbiła się od poprzeczki o trafiła pod nogi Lallany. Skrzydłowy Liverpoolu był jednak na pozycji spalonej.

W 73. minucie spotkania do rzutu wolnego ustawionego na 18. metrze podszedł Eric Dier i pewnym, mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Można mieć zastrzeżenia do ustawienia Akinfiejewa przy tej sytuacji. 1:0.

W doliczonym czasie gry Bieriezucki zdobywa bramkę głową z bardzo trudnej pozycji, zaskakując wszystkich. Utrata zwycięstwa w końcówce spotkania załamała Anglików. Rosjanie natomiast dzięki ambitnej grze zdołali wyrównać stan meczu.

Anglia - Rosja 1:1 (0:0) Dier 73' - Bieriezucki 90+2'

• Rosja 2018: Dzień 17. Dogrywka, czwarta zmiana i „jedenastki” – Rosja gra dalej!

W 1/8 finału zmierzyli się ze sobą mistrzowie świata z 2010 roku oraz gospodarze turnieju. Podczas tego pojedynku ogromną przewagę mieli podopieczni Fernando Hierro, jednak nie potrafili strzelić decydującego gola. W związku z tym o awansie decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali Rosjanie.

Z rozgrywkami pożegnało się mnóstwo drużyn, które przed startem sezonu uznawano za faworytów, nawet do końcowego tryumfu. Spójrzmy zatem na zestawienie piłkarzy, którzy naszym zdaniem radzili sobie najlepiej w fazie grupowej.

• Statyczne CSKA pokonuje YB; pięćsetny mecz Wasilija Bieriezuckiego!

„Konie” nie zaprezentowały się najlepiej w Bernie, gdzie wicemistrzowie Szwajcarii o wiele częściej niż podopieczni Wiktara Hanczarenki, zagrażali bramce drużyny przeciwnej. Pomimo tego, zdołały wygrać to spotkanie, w czym pomógł im Kasim Nuhu, który strzelił samobója.

• Oficjalnie: Rami piłkarzem Olympique Marseille!

Francuski klub zapłacił za zawodnika Sevilli 6 milionów euro. Były obrońca "Sevillistas" podpisał 3-letni kontrakt z OM. Umowa zawiera opcję jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

• Koniec transferowej sagi. Mączyński w Legii!

Kontrowersyjny transfer stał się faktem. Reprezentant polski podpisał z "Wojskowymi" dwuletni kontrakt z automatyczną opcją przedłużenia go o kolejny rok. Legia Warszawa zapłaciła za pomocnika Wisły Kraków 500 tyś. euro plus bonusy za awans "Legionistów" do Ligi Mistrzów.