Francja 2016: Dzień 8: Bramka Edera daje zwycięstwo Włochom

Filip Zieliński | 17.06.2016 16:31 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

Zaostrzony apetyt Włochów po wygranym meczu z Belgią miał zostać zaspokojony również w dzisiejszym meczu ze Szwedami. Gdy wszystko wskazywało na bezbramkowy remis, w 88. minucie spotkania zwycięską bramkę zdobył piłkarz Interu Mediolan, Eder.

Po świetnym meczu przeciwko Belgii od Włochów oczekiwano równie dobrego spotkania. Szwedzi po zaledwie punkcie zdobytym w potyczce z Irlandią zmuszeni byli szukać sposobu by ograć Włochów i zwiększyć szansę na awans z grupy. Mecz rozpoczął się od ataków obu drużyn i dużej przewagi w posiadaniu piłki Szwedów. Mimo wszystko to Włosi oddali jeden celny strzał w pierwszej połowie podczas gdy ich przeciwnicy nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę strzeżoną przez Gianluigiego Buffona. Dwoił i troił się niewidoczny w poprzednim meczu Zlatan Ibrahimovic, ale szczelna obrona Italii na czele z przylepionym do byłego gracza PSG Chiellinim udaremniała zamiary graczy ze Skandynawii. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po przerwie sytuacja się nie zmieniała. Włosi spokojnie rozgrywali piłkę i równie spokojnie przyjmowali na własnej połowie reprezentacje Szwecji. Słabo grał Pelle i praca wykonywana przez skrzydłowych z Półwyspu Apenińskiego schodziła na marne. Mało pracy mieli bramkarze obu drużyn, Buffon oraz Isaksson. Najbliżej zdobycia bramki dla Szwedów był Zlatan Ibrahimovic, który minimalnie przestrzelił z dwóch metrów. Jak się za chwilę okazało, snajper był na pozycji spalonej.

Podczas gdy każdy myślał, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, w 88. minucie meczu Zaza zgrał piłkę głową do Edera, a ten pięknym strzałem w długi róg bramki zapewnił zwycięstwo Włochom. Mecz stał na przeciętnym poziomie, nie było zbyt wielu atrakcyjnych akcji ani spektakularnych strzałów czy parad bramkarzy. Włosi mogą być spokojni o awans.

Włochy-Szwecja 1:0 (0:0) Eder 88'