USA 2016. Dzień 14. Znamy drugiego półfinalistę, Ospina bohaterem

Autor: Grzegorz Góra | 18.06.2016 08:19 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Piłkarze Kolumbii pokonali po rzutach karnych Peru i awansowali do półfinału jubileuszowego Copa América.

Pierwsza połowa spotkania na MetLife Stadium nie była wielkim widowiskiem. Piłkarze obu ekip skupili się głównie na rozbijaniu akcji rywala, a zamiast płynnej, ofensywnej gry, zaserwowali kibicom zgromadzonym na stadionie w New Jersey, faule i wybicia piłki poza pole gry.

Jedyną wartą odnotowania sytuacją była ta stworzona przez Jamesa Rodrígueza, który w 22. minucie zdecydował się na strzał zza pola karnego, jednak piłka po uderzeniu jednej z gwiazd Realu Madryt odbiła się tylko od słupka bramki strzeżonej przez Gallese. Po pierwszych trzech kwadransach stawiani w roli faworyta piłkarze José Pekermana remisowali z drużyną Ricardo Gareci 0:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Obie jedenastki niby próbowały zdobyć upragnioną bramkę, jednak za każdym razem brakowało dokładności, chłodnej głowy lub… po prostu chęci, bo tych, zwłaszcza Kolumbii, mocno dziś brakowało. Dość powiedzieć, że przez pełne dziewięćdziesiąt minut obie ekipy oddały zaledwie po jednym celnym strzale na bramkę rywala, co nie mogło przełożyć się na „piłkarskie fajerwerki”.

Choć piłkarze Peru do ćwierćfinału awansowali w atmosferze skandalu (awans po golu zdobytym ręką), dziś przeciwko faworyzowanym Kolumbijczykom, mieli udowodnić, że miejsce w najlepszej ósemce turnieju, po prostu im się należy. Niestety, zarówno piłkarze Gareci jak i Pekermana mocno rozczarowali i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

W serii „jedenastek” lepsi okazali się faworyci. Do bramki Gallese z „wapna” trafiali kolejno James Rodríguez, Juan Cuadrado, Dayro Moreno i Sebastian Pérez, natomiast Davida Ospinę pokonać zdołali jedynie Raúl Ruidíaz i Renato Tapia. Strzały Miguella Trauco i Christiana Cuevy nie znalazły drogi do siatki. Ostatecznie podopieczni Pekermana wygrali po rzutach karnych 4:2 i to oni zagrają w półfinale Copa América Centenario..

Peru – Kolumbia 0:0 k. 2:4