Francja 2016: Dzień 13. Belgia wygrywa zdobywając gola rzutem na taśmę. Szwecja żegna się z turniejem

Autor: Michał Nowacki | 22.06.2016 22:32 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu grupy E Szwecja przegrała z Belgią 0:1. Jedyne trafienie zaliczył w końcówce meczu Radja Nainggolan. Tym samym Szwedzi żegnają się z Euro 2016.

Spotkanie lepiej zaczęło się dla ekipy ze Skandynawii, już w ósmej minucie Marcus Berg mógł strzelić gola. Dostał piłkę po stałym fragmencie gry, uderzył z 11. metrów, ale Thibaut Courtois stał blisko prawego słupka i nie dał się zaskoczyć. Minutę później odpowiedział Romelu Lukaku, który dostał piłkę w polu karnym, przymierzył w prawy dolny róg, ale Andreas Isaksson obronił strzał Belga.

Marcus Berg i Zlatan Ibrahimović rozegrali wspólnie akcję w 26. minucie, strzelał „Ibracadabra”, ale piłka minęła lewy słupek i opuściła boisko. W 45. minucie Thomas Meunier mógł dać Szwedom prowadzenie „do szatni”, uderzył głową, ale obok prawego słupka.

W 66. minucie Kevin de Bruyne zdecydował się na indywidualną akcję, oddał strzał po ziemi, ale Andreas Isaksson wybił piłkę na rzut rożny. W końcówce meczu Belgia ewidentnie przycisnęła rywala. W 73. minucie Romelu Lukaku sam pobiegł na bramkę Szwedów, uderzył, ale Isaksson bez problemów złapał piłkę. Trzy minuty później napastnik Evertonu miał jeszcze lepszą sytuację, ale po uderzeniu z narożnika pola karnego futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W 80. minucie Dries Mertens minął defensywę Szwecji, ale Isaksson był na posterunku obronił strzał, który leciał w kierunku lewego słupka.

W 83. minucie Szwedzi wykonywali rzut rożny, do piłki dopadł Andreas Granqvist i uderzył głową na lewy słupek. Jeden z belgijskich defensorów jednak wybił piłkę. Minutę później Belgowie wychodzą na prowadzenie, Radja Nainggolan znalazł drogę do siatki rywali, uderzył z krawędzi pola karnego, piłka odbiła się od jednego z zawodników i wpadła do bramki Szwedów.

Zlatan Ibrahimović w 86. minucie uderzył w prawy róg bramki, ale strzał z narożnika pola karnego minął bramkę. Christian Benteke w doliczonym czasie gry miał jeszcze swoją okazję, ale uderzył w środek bramki.

Szwecja – Belgia 0:1 (0:0) Nainggolan 84’

• Trzy tuzy i tylko dwa wolne miejsca. Czas wytoczyć działa!

W tej grupie najbardziej oberwać może PSV Eindhoven, które już dwa lata temu przekonało się, jak ciężko o punkty w Lidze Mistrzów. Jeszcze dłużej na powrót do rozgrywek czekał Inter Mediolan, którego możliwości są jedną, wielką niewiadomą. Najlepiej spośród czterech drużyn wygląda FC Barcelona, która chce ponownie sięgnąć po Puchar Europy.

W trzeciej kolejce Serie A gospodarze z Bolonii podjęli na Stadio Renato Dall'Ara Inter Mediolan. „Nerazzurri” za sprawą Nainggolana, Candrevy oraz Perišicia sięgnęli po trzy punkty.

• Oficjalnie: Stefan de Vrij w Interze!

Po wielu spekulacjach, holenderski obrońca zasilić barwy „Nerazzurrich” na zasadzie wolnego transferu. Z włoskim gigantem 26-latek związał się 5-letnią umową.

Belgijski pomocnik podpisał dziś 4-letni kontrakt z zespołem z Mediolanu.

Pomocnik włoskiej Romy był kluczową postacią swojego zespołu w zakończonym sezonie, ale nie wystarczyło to, aby zapewnić sobie wyjazd do Rosji z kadrą narodową Belgii. Selekcjoner "Czerwonych Diabłów", Roberto Martínez, zdecydował się nie zabierać 30-letniego pomocnika na mundial i w związku z tym Radja Nainggolan ogłosił zakończenie kariery międzynarodowej. W 2014 roku pominął go Marc Wilmots, który także nie zabrał go na mistrzostwa świata.