Francja 2016: Dzień 13. Belgia wygrywa zdobywając gola rzutem na taśmę. Szwecja żegna się z turniejem

Autor: Michał Nowacki | 22.06.2016 22:32 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu grupy E Szwecja przegrała z Belgią 0:1. Jedyne trafienie zaliczył w końcówce meczu Radja Nainggolan. Tym samym Szwedzi żegnają się z Euro 2016.

Spotkanie lepiej zaczęło się dla ekipy ze Skandynawii, już w ósmej minucie Marcus Berg mógł strzelić gola. Dostał piłkę po stałym fragmencie gry, uderzył z 11. metrów, ale Thibaut Courtois stał blisko prawego słupka i nie dał się zaskoczyć. Minutę później odpowiedział Romelu Lukaku, który dostał piłkę w polu karnym, przymierzył w prawy dolny róg, ale Andreas Isaksson obronił strzał Belga.

Marcus Berg i Zlatan Ibrahimović rozegrali wspólnie akcję w 26. minucie, strzelał „Ibracadabra”, ale piłka minęła lewy słupek i opuściła boisko. W 45. minucie Thomas Meunier mógł dać Szwedom prowadzenie „do szatni”, uderzył głową, ale obok prawego słupka.

W 66. minucie Kevin de Bruyne zdecydował się na indywidualną akcję, oddał strzał po ziemi, ale Andreas Isaksson wybił piłkę na rzut rożny. W końcówce meczu Belgia ewidentnie przycisnęła rywala. W 73. minucie Romelu Lukaku sam pobiegł na bramkę Szwedów, uderzył, ale Isaksson bez problemów złapał piłkę. Trzy minuty później napastnik Evertonu miał jeszcze lepszą sytuację, ale po uderzeniu z narożnika pola karnego futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W 80. minucie Dries Mertens minął defensywę Szwecji, ale Isaksson był na posterunku obronił strzał, który leciał w kierunku lewego słupka.

W 83. minucie Szwedzi wykonywali rzut rożny, do piłki dopadł Andreas Granqvist i uderzył głową na lewy słupek. Jeden z belgijskich defensorów jednak wybił piłkę. Minutę później Belgowie wychodzą na prowadzenie, Radja Nainggolan znalazł drogę do siatki rywali, uderzył z krawędzi pola karnego, piłka odbiła się od jednego z zawodników i wpadła do bramki Szwedów.

Zlatan Ibrahimović w 86. minucie uderzył w prawy róg bramki, ale strzał z narożnika pola karnego minął bramkę. Christian Benteke w doliczonym czasie gry miał jeszcze swoją okazję, ale uderzył w środek bramki.

Szwecja – Belgia 0:1 (0:0) Nainggolan 84’