Niewiarygodna oferta za Alabę!

Autor: Filip Malinowski | 30.06.2016 10:46 | komentarzy: 5 | kategoria: News |

David Alaba jest kluczowym zawodnikiem Bayernu Monachium. Władze klubu z Bawarii ustaliły wartość zawodnika na 80 milionów euro, aby odstraszyć potencjalnych nabywców. Mimo tego chętnych wcale nie brakuje.

Według hiszpańskiego dziennika „AS" Real Madryt złożył Bayernowi ofertę w wysokości 65 milionów euro za gwiazdora reprezentacji Austrii. Na początku czerwca „Królewscy" zaproponowali 15 milionów mniej, jednak oferta ta została odrzucona.

Nowy trener „FC Hollywood" Carlo Ancelotti nie wyobraża sobie prowadzenia Bayernu bez wszechstronnie uzdolnionego zawodnika. Alaba może grać praktycznie na każdej pozycji w obronie i pomocy.

24-letni Alaba do Monachium trafił w połowie 2008 roku, a w pierwszym zespole zadebiutował w lutym 2010. Austriak z Bawarczykami wywalczył już wszystko, co mógł. Raz wygrał Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy i klubowe mistrzostwa świata. Mistrzem Niemiec został natomiast pięć razy, cztery razy zdobył Puchar Niemiec, a dwa Superpuchar Niemiec.

• Przełamanie Bayernu, Lewandowski bliski hat-tricka

Bayern Monachium po przerwie na mecze międzynarodowe wrócił do rozgrywek w Bundeslidze. Mistrz Niemiec mierzył się na wyjeździe z VfL Wolfsburg i po ostatnich wpadkach wrócił na zwycięską ścieżkę. Dublet zaliczył Robert Lewandowski.

• Festiwal nieuznanych goli w Madrycie. Levante bije Real!

W 9. kolejce La Ligi Real Madryt miał wrócić na właściwe tory. Tymczasem po 13. minutach przegrywał już 0:2. Kolejny raz „Los Blancos” nie grzeszyli skutecznością, w tle prowadząc walkę z systemem VAR.

Bayern Monachium nie potrafił wygrać trzech kolejnych spotkań z rzędu. Najpierw zremisował z Augsburgiem 1:1, z którym dzisiaj Borussia Dortmund wygrała po dramatycznej końcówce 4:3, później Hertha BSC ograła „Bawarczyków” 2:0 po golach Vedada Ibisevicia oraz byłego legionisty, Ondreja Dudy. Przyszła pora na Ligę Mistrzów, gdzie Bayern zremisował u siebie z Ajaksem 1:1. Dzisiaj na Allianz Arena przyszło się im mierzyć z Borussią Mönchengladbach. Wcześniej hat-tricka skompletował Paco Alcácer z Borussii Dortmund, więc Robert Lewandowski musiał go gonić.

• Czarne chmury nad „Królewskimi”. Alavés zgarnęło pełną pulę!

W 8. kolejce La Ligi Real Madryt rywalizował na wyjeździe z rewelacją tego sezonu – Deportivo Alavés. Przez ponad 90 minut gry na boisku niewiele się działo, wówczas gospodarze wywalczyli rzut rożny, który okazał się kluczowy w kontekście wyniku spotkania.

• Łużniki wyssały kreatywność z piłkarzy Realu. „Konie” pokonały obrońcę trofeum!

Nie takiej gry w wykonaniu „Królewskich” spodziewali się kibice madryckiej drużyny. Piłkarze Realu zawiedli na całej linii. Natomiast CSKA Moskwa szybko strzeliło gola i nie oddało prowadzenia już do końca spotkania.