Francja 2016: Dzień 19. Horror w Bordeaux! Włosi za burtą Euro 2016!

Autor: Rafał Bedlewicz | 02.07.2016 23:40 | komentarzy: 13 | kategoria: Recenzja meczu |

W ćwierćfinałowym starciu gigantów górą Niemcy! Po remisie w podstawowym czasie gry żadna z drużyn nie zdołała rozstrzygnąć meczu w dogrywce. W karnych trzeba było aż dziewięciu kolejek, nim pomylił się Darmian i mistrzowie świata zapewnili sobie udział w półfinale Euro 2016.

Przedwczesny finał? W pierwszej połowie obie ekipy prezentowały głównie jakość w grze obronnej. Niemcy przed ćwierćfinałem byli jedynymi, którzy nie stracili na Euro nawet bramki. Włosi jedną stracili, ale w starciu z Irlandią grali w mocno rezerwowym składzie. Jeżeli dodamy do tego świetną formę Cheilliniego i Boatenga, a także Buffona i Neuera w bramkach, staje się jasne, czemu do przerwy utrzymał się wynik 0:0.

Niemcy, którzy w pierwszych trzech kwadransach mieli więcej z gry, przycisnęli na początku drugiej połowy. W 54. minucie Muller zmusił Florenziego do ekwilibrystycznej obrony – gdyby nie ona, Buffon byłby bezradny. W 65. minucie Gomez zagrał na lewej flance, do biegnącego wzdłuż pola karnego Hectora, ten posłał pod bramkę piłkę, a wpadł na nią Özil – 1:0 dla Niemców! Tym samym Polska pozostała jedyną na razie drużyną, której nasi sąsiedzi nie zdołali na Euro strzelić gola.

Niemcy nie zwalniali, w 68.minucie Gomez urwał się obrońcom, dostał piłkę przerzuconą nad obrońcami i stanął oko w oko z Buffonem. W ostatniej chwili piłkę wybił Cheillini. W 74. minucie rywali postraszył w końcu Pelle, ale to, co najważniejsze miało miejsce chwilę później. Rzut rożny dla Włochów, Florenzi wrzuca piłkę, po chwili jeszcze raz, Boateng – nie wiedzieć, czemu – wyciąga przy wyskoku ręce i dotyka piłki. Sędzia nie miał wyjścia – rzut karny, który Bonucci zamienił na wyrównującego gola.

Włosi dopięli swego, doprowadzili do dogrywki, a w tej działo się niewiele. W 107. minucie Draxler miał dogodną okazję, ale posłał piłkę ponad poprzeczką. Niemcy, podobnie jak wcześniej, grali wysokim pressingiem, budowali ataki pozycyjne na połowie rywali. Wszystko to bez efektu, bo na taką grę Włosi byli świetnie przygotowani.

Nim się obejrzeli doszło do konkursu rzutów karnych, a w tych zdarzały się cuda! Na 10 pierwszych piłkarze wykorzystali tylko cztery, po pięciu kolejkach było 2:2. Później, pod presją, skuteczność wróciła. Po ośmiu kolejkach było 5:5, W dziewiątej pomylił się Darmian, a mecz rozstrzygnął Hector – mistrzowie świata w półfinale Euro 2016.

Niemcy – Włochy 1:1 (0:0) k. 6:5 Özil 65' –  Bonucci 78' (k.)

• Oficjalnie: Rami piłkarzem Olympique Marseille!

Francuski klub zapłacił za zawodnika Sevilli 6 milionów euro. Były obrońca "Sevillistas" podpisał 3-letni kontrakt z OM. Umowa zawiera opcję jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

• Koniec transferowej sagi. Mączyński w Legii!

Kontrowersyjny transfer stał się faktem. Reprezentant polski podpisał z "Wojskowymi" dwuletni kontrakt z automatyczną opcją przedłużenia go o kolejny rok. Legia Warszawa zapłaciła za pomocnika Wisły Kraków 500 tyś. euro plus bonusy za awans "Legionistów" do Ligi Mistrzów.

Robert Lewandowski znowu wygrał tytuł dla najlepszego zawodnika w Polsce. Dla napastnika Bayernu Monachium był to już szósty triumf z rzędu. W zeszłym roku pokonał takich rodaków jak: Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik czy Michał Pazdan.

Miniony rok obfitował w wiele niezapomnianych momentów piłkarskich. Zobaczmy więc, jakie to były momenty.

Cristiano Ronaldo ujawnił, że wróci do składu Realu Madryt w sobotnim meczu z Osasuną. 31-latek leczył uraz kolana, którego nabawił się w finale Euro 2016 przeciwko Francji. W tym tygodniu Portugalczyk wznowił treningi z resztą zespołu.