Zieliński jednak nie dla Liverpoolu?

Autor: Rafał Bedlewicz | 03.07.2016 08:43 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Brytyjskie media donoszą, że Udinese odrzuciło ofertę Liverpoolu za młodego pomocnika Piotra Zielińskiego. Jednocześnie zaakceptowana miała zostać propozycja wicemistrzów Włoch – SSC Napoli.

Anglicy za wychowanka Orły Ząbkowice Śląskie mieli oferować niespełna 12 mln funtów. Na transfer liczył ponoć sam Zieliński, który pod okiem doświadczonego Jurgena Kloppa chciał rozwinąć skrzydła. Niewykluczone jednak, że 22-latek zapracuje sobie na zainteresowanie jeszcze większych klubów – Napoli w odróżnieniu od Udinese i Liverpoolu w przyszłym sezonie wystąpi w Lidze Mistrzów.

Zieliński stał się celem Anglików po udanym wypożyczeniu w Empoli, gdzie przez dwa sezony zdobył pięć bramek i zanotował dziewięć asyst. Wartość byłego zawodnika Zagłębia Lubin mogła wzrosnąć, gdyby z dobrej strony pokazał się na mistrzostwach Europy. Tam jednak rozegrał tylko przeciętne 45 minut z Ukrainą.

Zieliński miał być czwartym nabytkiem Liverpoolu przed zbliżającym się sezonem. Wcześniej Anglicy sprowadzili Sadio Mane, Lorisa Kariusa i Joela Matipa.

• Napoli wygrywa u siebie, gol Zielińskiego

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Każdy ma swój Milan. W pamiętnym finale Ligi Mistrzów, kiedy to Liverpool przegrywał 0:3 do przerwy, wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte. Tak samo było we wtorkowym spotkaniu z Sevillą, jednak tym razem to "The Reds" roztrwonili pewne prowadzenie.

Skrzydłowy Sevilli Nolito wypowiedział się na temat dzisiejszej rywalizacji z Liverpoolem.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

W grupie E wciąż wszystko jest możliwe. Wiele wyjaśni się po piątej kolejce grupowej, jednak wszystko wskazuje na to, że w czołowej dwójce znajdą się Liverpool i Sevilla. Na ostatnim miejscu najprawdopodobniej pozostanie Maribor.