Loew po wyeliminowaniu Włoch: Mieli tylko jedną okazję na bramkę

Autor: Rafał Bedlewicz | 03.07.2016 09:40 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Selekcjoner reprezentacji Niemiec nie miał pretensji do Włochów za serię złośliwych zachowań we wczorajszym ćwierćfinale Euro 2016. Był za to pod wrażeniem ich gry w środku pola.

– Nie mogliśmy zagrać podobnie jak ze Słowacją, bo Włosi to inny, bardzo niebezpieczny rywal – ocenił po spotkaniu Joachim Loew. Po chwili jednak dodał: – Mieliśmy pecha, prowokując rzut karny. To była ich jedyna okazja, by strzelić nam gola –. 

Niemcy nigdy dotąd w mistrzostwach świata i Europy nie pokonali Włochów. Także wczoraj, w trakcie decydujących rzutów karnych ci drudzy mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

– Widziałem już tak dramatyczne karne, m.in. w 2006 roku w meczu Mistrzostw Świata przeciwko Argentynie. Za każdym razem to loteria, ale i sprawdzian psychiki zawodników. Cieszę się, że zdali go nasi młodzi piłkarze: Kimmich i Hector. 

Choć Włosi rzadziej byli wczoraj przy piłce, długimi fragmentami nie ustępowali tryumfatorom ostatniego Mundialu. W całym meczu oddali 10 strzałów, wobec 12 po stronie Niemców.

– Prezentowali się bardzo dobrze, mają świetne umiejętności, zagrali też mądrze taktycznie. Ich gra w środku pola robiła wrażenie – zakończył Loew. 

Czytaj więcej o: Niemcy, Włochy, Joachim Löw, Euro 2016

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze