Francja 2016: Dzień 20. Koniec marzeń kopciuszka, Islandia zdemolowana w ćwierćfinale!

Autor: Rafał Bedlewicz | 03.07.2016 22:49 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

Tak jednostronnego widowiska na Euro jeszcze nie było. Islandia, która z grupie zremisowała z Portugalią, a w 1/8 finału wyeliminowała Anglię, w ćwierćfinale uległa Francji aż 2:5. To pierwszy tak dobry mecz gospodarzy na turnieju i znak, że w starciu z Niemcami nie będą na straconej pozycji.

Koncert Francuzów zaczął się w 12. minucie. Defensorzy Islandii nie upilnowali Oliviera Giroud, który dostał świetne podanie od Matuidiego, urwał się i pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kilka chwil później bramkę dołożył Pogba, który najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej przez Griezmanna z rzutu rożnego.

Francuzi odetchnęli, nieco zwolnili, co wykorzystali rywale. W 24 minucie wrzucili piłkę z autu, przedłużone dośrodkowanie próbował wykończyć Bodvarsson, ale zabrakło precyzji. Emocje na Stade de France wróciły tuż przed przerwą. Gospodarze rozegrali krótką akcję przed polem karnym, a Payet huknął z 17. metrów, nie dając bramkarzowi szans.

Ledwie Islandczycy zdołali rozpocząć, a rywale już przejęli piłkę i znów zaatakowali. W sytuacji sam na sam błyskawicznie znalazł się Griezmann, który lobem ustalił wynik do przerwy na 4:0. W drugiej części Francuzi przyhamowali. W 56. minucie Sigthorsson wykończył dośrodkowanie z prawej flanki, dając Islandczykom pierwszą bramkę. Gospodarze odpowiedzieli po trzech minutach. Giroud wyskoczył do dośrodkowania Payeta i korzystając z błędu bramkarza, trafił głową na 5:1.

Wiele się już w Saint-Denis nie wydarzyło. Tempo ustało, Islandczyków stać było na jeszcze jedną bramkę - w 84. minucie Bjarnason głową ustalił wynik na 2:5. Świetna pierwsza połowa w wykonaniu Francuzów, fantastyczny wynik i sygnał ostrzegawczy wysłany do Niemców, z którymi gospodarze zmierzą się w półfinale.

Francja - Islandia 5:2 (4:0) Giroud 12', 59', Pogba 20', Payet 43', Griezmann 45' - Sigthorsson 56', Bjarnason 84'

• Oficjalnie: Rami piłkarzem Olympique Marseille!

Francuski klub zapłacił za zawodnika Sevilli 6 milionów euro. Były obrońca "Sevillistas" podpisał 3-letni kontrakt z OM. Umowa zawiera opcję jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

• Koniec transferowej sagi. Mączyński w Legii!

Kontrowersyjny transfer stał się faktem. Reprezentant polski podpisał z "Wojskowymi" dwuletni kontrakt z automatyczną opcją przedłużenia go o kolejny rok. Legia Warszawa zapłaciła za pomocnika Wisły Kraków 500 tyś. euro plus bonusy za awans "Legionistów" do Ligi Mistrzów.

Robert Lewandowski znowu wygrał tytuł dla najlepszego zawodnika w Polsce. Dla napastnika Bayernu Monachium był to już szósty triumf z rzędu. W zeszłym roku pokonał takich rodaków jak: Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik czy Michał Pazdan.

Miniony rok obfitował w wiele niezapomnianych momentów piłkarskich. Zobaczmy więc, jakie to były momenty.

Cristiano Ronaldo ujawnił, że wróci do składu Realu Madryt w sobotnim meczu z Osasuną. 31-latek leczył uraz kolana, którego nabawił się w finale Euro 2016 przeciwko Francji. W tym tygodniu Portugalczyk wznowił treningi z resztą zespołu.