Francja 2016: Dzień 23. Walia zatrzymana, Ronaldo i spółka w finale!

Autor: Rafał Bedlewicz | 06.07.2016 22:55 | komentarzy: 13 | kategoria: Recenzja meczu |

Trzy zabójcze minuty zdecydowały o zwycięstwie Portugalii nad Walią w półfinale Euro 2016.

W pierwszej połowie piłkarze obu drużyn zawodzili. Niewidoczny był Bale, Ronaldo pokazywał się głównie, gdy oczekiwał odgwizdywania fauli na nim. Tak było w 10. minucie, gdy Portugalczyk próbował strzelić efektowną przewrotką. Walijczycy przejęli inicjatywę pod koniec pierwszej części, ale we znaki dawał się brak Ramsey'a i problemy z wykreowaniem okazji. W 45. minucie Ronaldo próbował jeszcze strzału głową, jednak i tym razem bez efektu.

Gra zaczęła się wraz z początkiem drugiej połowy. W 50. minucie Ronaldo wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego i pięknym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę później Nani przeciął strzał gwiazdy Realu Madryt i podwyższył prowadzenie.

Z każdą minutą Portugalczycy grali coraz lepiej. W 63. minucie znów Ronaldo - z rzutu wolnego, pomylił się nieznacznie. Chwilę później Nani - i jemu zabrakło niewiele.

W 78. minucie Walijczyków postraszył jeszcze Danilo, w odpowiedzi Bale posłał bombę - bez efektu. Piękny sen jego zespołu kończy sie na półfinale. O złoto Euro 2016 powalczy Ronaldo i spółka.

Portugalia - Walia 2:0 (0:0) Ronaldo 50', Nani 53'

• Coleman: Bale musi cierpliwie poczekać na swój powrót

Selekcjoner reprezentacji Walii, Chris Coleman wyznał, że wierzy, iż Gareth Bale po wyleczeniu kontuzji wróci silniejszy i problemy zdrowotne zaczną go omijać. Gwiazdor Realu Madryt w tym sezonie zagrał tylko dziewięć spotkań we wszystkich rozgrywkach, zaś po raz ostatni wystąpił we wrześniu. 28-latek aktualnie leczy uraz mięśni przywodziciela.

• Oficjalnie: Rami piłkarzem Olympique Marseille!

Francuski klub zapłacił za zawodnika Sevilli 6 milionów euro. Były obrońca "Sevillistas" podpisał 3-letni kontrakt z OM. Umowa zawiera opcję jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

• Koniec transferowej sagi. Mączyński w Legii!

Kontrowersyjny transfer stał się faktem. Reprezentant polski podpisał z "Wojskowymi" dwuletni kontrakt z automatyczną opcją przedłużenia go o kolejny rok. Legia Warszawa zapłaciła za pomocnika Wisły Kraków 500 tyś. euro plus bonusy za awans "Legionistów" do Ligi Mistrzów.

Znamy już piątkę szczęśliwców, którzy otrzymają szanse rywalizacji w II. rundzie eliminacji do elitarnej Ligi Mistrzów.

• Powraca Liga Mistrzów!

Już w najbliższy wtorek zostaną rozegrane pierwsze mecze 26. edycji najbardziej prestiżowych rozgrywek na Starym Kontynencie.