Francja 2016: Dzień 24. Francja bije mistrzów świata i wchodzi do finału!

Autor: Rafał Bedlewicz | 07.07.2016 23:00 | komentarzy: 19 | kategoria: Recenzja meczu |

Wielki mecz rozegrali dziś gospodarze Euro 2016. Po dwóch bramkach bohatera meczu - Antoine Griezmanna - pokonali Niemcy i z przytupem wchodzą do finału, gdzie zmierzą się z Portugalią.

Wśród niemieckich kibiców próżno było przed półfinałem szukać optymizmu. Rozpędzona Francja ma świetny skład, kreatywnego trenera i wielkie ambicje. Mistrzowie świata są natomiast dalecy od swojej najwyższej formy, a na Euro przyjechali w mocno przetrzebionym składzie.

Francuzi już w siódmej minucie mogli objąć prowadzenie. Koronkową akcję wykańczał Griezmann, ale jego strzał był zbyt słaby, by zagrozić Neuerowi. Kilka chwil później odpowiedzieli Niemcy - Kimmich do Cana, ten do Müllera, jednak snajper Bayernu nieczysto uderzył piłkę. Goście próbowali też w kolejnej akcji - strzał Emre Cana świetnie wybronił Lloris.

Z każdą minutą Niemcy grali pewniej. W 26. minucie Schweinsteiger huknął z dystansu, raz jeszcze podnosząc ciśnienie kibicom obu ekip. W 42. minucie Boateng popełnił błąd, pozwalając się minąć Giroud. Temu zabrakło jednak szybkości, by dobiec z piłką do bramki, nim doścignęli go niemieccy defensorzy.

Gdy zdawało się, że do szatni piłkarze będą schodzić przy bezbramkowym remisie, w pierwszej minucie czasu doliczonego do tejj połowy, sędzia dopatrzył się ręki Schweinsteigera w polu karnym. Kontrowersyjną dla niektórych ,,jedenastkę'' wykorzystał Griezmann.

Po przerwie Francuzi nie zwalniali. Przed szansą stanęli m.in Griezmann i Giroud. W 60. minucie zdarzyło się to, co prawdopodobnie zaważyło na wyniku - Boateng uległ kontuzji i został zmieniony przez Mustafiego. W 72. minucie Pogba przepięknym zwodem minął rywala na lewej flance, dograł w pole karne, tam nie najlepiej interweniował Neuer, a bramkę numer dwa zdobył Griezmann.

Chwilę później Kimmich uderzył w spojenie słupka z poprzeczką. Niemcy naciskali, Höwedes w 82. minucie niemal zdobył gola głową, podobnego uderzenia przed końcem próbował także Kimmich - wszystko na nic. Niemcy kończą swój udział w Mistrzostwach Europy na półfinale. O złoto w niedzielę  z Portugalią zagra Francja.

Niemcy - Francja 0:2 (0:0) Griezmann 45+2' (k.), 72'

• Oficjalnie: Rami piłkarzem Olympique Marseille!

Francuski klub zapłacił za zawodnika Sevilli 6 milionów euro. Były obrońca "Sevillistas" podpisał 3-letni kontrakt z OM. Umowa zawiera opcję jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

• Koniec transferowej sagi. Mączyński w Legii!

Kontrowersyjny transfer stał się faktem. Reprezentant polski podpisał z "Wojskowymi" dwuletni kontrakt z automatyczną opcją przedłużenia go o kolejny rok. Legia Warszawa zapłaciła za pomocnika Wisły Kraków 500 tyś. euro plus bonusy za awans "Legionistów" do Ligi Mistrzów.

Robert Lewandowski znowu wygrał tytuł dla najlepszego zawodnika w Polsce. Dla napastnika Bayernu Monachium był to już szósty triumf z rzędu. W zeszłym roku pokonał takich rodaków jak: Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik czy Michał Pazdan.

Miniony rok obfitował w wiele niezapomnianych momentów piłkarskich. Zobaczmy więc, jakie to były momenty.

Cristiano Ronaldo ujawnił, że wróci do składu Realu Madryt w sobotnim meczu z Osasuną. 31-latek leczył uraz kolana, którego nabawił się w finale Euro 2016 przeciwko Francji. W tym tygodniu Portugalczyk wznowił treningi z resztą zespołu.