Kiepski początek Legii w el. Ligi Mistrzów

Autor: Rafał Bedlewicz | 12.07.2016 21:00 | komentarzy: 20 | kategoria: Recenzja meczu |

Legia Warszawa zremisowała 1:1 z bośniackim Zrinsjki Mostar w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Polacy dobrze zaprezentowali się tylko w pierwszej połowie. Za tydzień w Warszawie musi być lepiej.

Jeżeli którykolwiek w piłkarzy mistrza Polski po 90 minutach zasługiwał na wyróżnienie, jest nim Guilherme. To on już na początku meczu, w ósmej minucie, po błędzie Kozicia mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Jego strzał został jednak zablokowany.

Kilka chwil później zaatakowali gospodarze. Mesanović niemal przeszedł Malarza, ale ten w ostatniej chwili wybił mu piłkę. Goście kontrolowali grę, nie mniej kolejną akcję stworzyli sobie dopiero w 35. minucie, gdy Guilherme uporał się z dwoma rywali i zagrał pod bramkę do Dudy. Ten nie przyjął dobrze i nie zdołał nawet strzelić. Przed końcem pierwszej części jeszcze raz musiał interweniować Kozić, znów jednak Legia była nieskuteczna.

Tuż po przerwie świetną okazję miał Nikolić, którego prostopadłym podaniem obsłużył Duda - piłka pofrunęła nad poprzeczką. Węgier zrehabilitował się chwilę później, wyprowadzając Legię na prowadzenie po błyskotliwym podaniu Thibaulta Moulina. W 56. minucie Cierzniak uratował gości po akcji Stojkicia, ale przy próbie Kataneca nie miał już szans - 1:1.

W 70. minucie tylko świetna interwencja Kozicia uratował Bośniaków przed stratą drugiej bramki. W doliczonym czasie gospodarze domagali się jeszcze rzutu karnego, wynik jednak nie uległ zmianie. Kwestia awansu rozstrzygnie się za tydzień w Warszawie.

Zrinsjki Mostar - Legia Warszawa 1:1 (0:0) Katanec 57' - Nikolić 49'

• Gol Niezgody zapewnił „Legionistom” cenne trzy „oczka”

Ostatnia wygrana Wisły Kraków z Legią na własnym stadionie miała miejsce w 2013 roku. Zarówno Wisła, jak i Legia nie znalazły jeszcze optymalnej formy. Dzisiejszy mecz dał nam również odpowiedź na pytanie: w jakiej formie znajdują kadrowicze reprezentacji Polski?

Były napastnik, a obecnie selekcjoner reprezentacji Ukrainy, Andrij Szewczenko pochwalił umiejętności Luki Modricia przed zbliżającym się meczem z Chorwacją w eliminacjach do mistrzostw świata.

Napastnik Tottenhamu imponuje skutecznością w tym sezonie i w całym wrześniu zdobył łącznie 13 goli. Harry Kane przyznał otwarcie, że chciałby zostać kapitanem reprezentacji Anglii. Do tej pory rolę tą pełnił Wayne Rooney, który w lecie zamienił Manchester United na Everton, w którym się wychował i zakończył reprezentacyjną karierę.

Pojedynki między Lechem Poznań, a Legią Warszawa zawsze wzbudzały wiele emocji wśród kibiców. Oba zespoły w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy zdecydowanie nie zachwycają. Podopieczni trenera Romeo Jozaka, potrzebują punktów, ponieważ sytuacja w obozie mistrza Polski staje się nerwowa.

Greckie media donoszą, że Besnik Hasi stracił posadę trenera Olympiakosu po ligowej porażce z AEK Ateny 2:3. Rok temu, w podobnych okolicznościach, pożegnał się z posadą w warszawskiej Legii.