Liga Mistrzów: podsumowanie środowych spotkań II. rundy eliminacyjnej

Autor: Karol Brandt | 13.07.2016 22:39 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Za nami kolejna porcja meczów o udział w fazie grupowej najbardziej prestiżowych rozgrywek na Starym Kontynencie.

Jako pierwsze na boisko wyszły ekipy VMFD Žalgiris i FC Astana. W meczu rozgrywanym w Wilnie nie obejrzeliśmy jednak bramek, zatem na rozstrzygnięcie tego pojedynku będziemy musieli poczekać do rewanżu. W równolegle rozgrywanym spotkaniu mierzyły się ze sobą zespoły ze Skandynawii: Rosenborg Trondheim i IFK Norrköping. Ci pierwsi zaaplikowali rywalom trzy gole, lecz Pavel Londak nie zdołał zachować czystego konta, gdyż w 70. minucie pokonał go Sebastian Andersson.

O 19:30, a więc kwadrans później niż w poprzednich meczach pierwszy gwizdek usłyszały: Łudogorec Razgrad, a także FK Mladost Podgorica. Mistrz Bułgarii nie dał dziś szans piłkarzom z Mołdawii, ogrywając ich 2:0. Jest to z pewnością doskonały wynik przed rewanżem, który rozegrany zostanie na Cvijetni Brijeg Stadium.

Punktualnie o 20:00 na murawę Seaview wyszły jedenastki Crusaders FC i FC Kopenhaga. Ci drudzy już po sześciu minutach prowadzili, by ostatecznie wygrać 3:0. Wydaje się, że w tym spotkaniu wszystko jest już jasne, choć nie możemy odbierać szans zawodnikom z Irlandii Północnej. Podczas gdy mistrz Danii triumfował w Belfaście, FK Partizani Tirana tylko zremisowało z Ferencvárosi. Na pierwszego gola w tym spotkaniu musieliśmy poczekać do początku drugiej połowy, kiedy to Realdo Fili umieścił piłkę w siatce. W 71. minucie Węgrzy doprowadzili jednak do wyrównania.

Najwięcej emocji przyniosło nam przedostatnie starcie dzisiejszego wieczoru, w którym NK Olimpija Ljubljana podejmowała na własnym stadionie FK AS Trenčín. Przyjezdni rozpoczęli ten mecz fantastycznie, otwierając wynik już w czwartej minucie gry po strzale Jamesa Alexandera Lawrence’a. Dwie minuty później ten sam zawodnik zaliczył asystę przy trafieniu Samuela Kalu. W 32. minucie było już cztery do zera dla mistrzów Słowacji i gdy wydawało się, że zanosi się na solidny łomot dla podopiecznych Rodolfo Vanoliego, w 34. minucie Etien Velikonja zdobył bramkę dla Słoweńców. Nim wybrzmiał gwizdek oznajmiającym koniec pierwszej połowy, piłka zatrzepotała w siatce Igora Šemrineca po raz drugi. Po zmianie stron piłkarze Olimpiji długo nie potrafili znaleźć drogi do bramki słowackiego goalkeepera. Ostatecznie ta sztuka im się udała dopiero w 89. minucie. Na więcej nie było ich już jednak stać, zatem trzy punkty wpłynęły na konto drużyny trenowanej przez Martina Ševelę.

Na sam koniec doszło do Irlandzko-Islandzkiego pojedynku. Bowiem na przeciwko siebie stanęły drużyny: Dundalk FC i FH Hafnarfjörður. W tym spotkaniu przez pierwsze 45 minut kibice zgromadzeni na Oriel Park nie doczekali się bramek. Po przerwie było już lepiej. W 66. minucie David McMillan wpisał się na listę strzelców, radując kibiców drużyny gospodarzy. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, na trzynaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał Steven Lennon.

Rewanże zostaną rozegrane 19 i 20 lipca. Ich przebieg będzie można śledzić na naszej stronie.

• Kane: Moim celem jest spędzić całą karierę w Tottenhamie

Real Madryt przegrał na Wembley z Tottenhamem 1:3 i poważnie skomplikował sobie sytuację w grupie, aby awansować z pierwszego miejsca. Pojawiły się spekulacje, że Cristiano Ronaldo poprosił władze "Królewskich" o nowy kontrakt i znacznie lepsze warunki zatrudnienia. Chodziło głównie o to, że Portugalczyk chciałby podwyżki, aby zarabiać mniej więcej tyle co Lionel Messi w Barcelonie lub Neymar w Paris Saint-Germain.

Dele Alli był bohaterem spotkania Tottenhamu z Realem Madryt. 21-latek zdobył dwie bramki, a jego zespół zwyciężył 3:1. Nie może więc dziwić radość, którą zawodnik okazał po tym pojedynku.

Faouzi Ghoulam wczorajszy mecz Napoli z Manchesterem City okupił poważną kontuzją, która może wykluczyć go z gry nawet na pół roku.