Liga Mistrzów: Podsumowanie wtorkowych spotkań rewanżowych II. rundy eliminacyjnej

Autor: Karol Brandt | 19.07.2016 22:41 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Znamy już pierwsze zespoły, które wywalczyły awans do III. rundy.

Dzisiejsze zmagania otworzyli piłkarze Alashkert FC i FC Dinamo Tbilisi. Ci drudzy przed tygodniem cieszyli się z wygranej przed własną publicznością. Wówczas zaaplikowali rywalom dwa gole, sami nie tracąc żadnego. Również i dziś to oni pierwsi zdobyli bramkę, której autorem był Jambul Jigauri. Na początku drugiej połowy tym samym odpowiedzieli gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Norayr Gyozalyan. Do końca meczu wynik już się nie zmienił, a z awansu mogli cieszyć się mistrzowie Gruzji.

Alashkert FC – FC Dinamo Tbilisi 1:1 (0:1) Gyozalyan 51’ – Jigauri 21’

O 18:00 wystartował mecz rozgrywany w łotewskiej Lipawie, w którym FK Liepāja podejmowała FC Salzburg. Tak jak w poprzednim spotkaniu, tak i tu przyjezdni 12 lipca ograli dzisiejszych rywali. Wtedy gola przy nazwisku zapisano Jonathanowi Soriano. Dziś 30-letniego Hiszpana wyręczyli Valon Berisha i Bernardo. Tym samym to mistrzowie Austrii znaleźli się w kolejnej fazie.

FK Liepāja – FC Salzburg 0:2 (0:1) Berisha 35’, Bernardo 65’

O godzinę później niż na Łotwie rozpoczęło się starcie FC Sheriff Tiraspol z Hapoelem Be'er Sheva FC. Przed tygodniem lepsi byli piłkarze z Izraela, którzy wygrali na własnym terenie 3:2. Dziś jednak na listę strzelców nie wpisał się żaden gracz.

FC Sheriff Tiraspol – Hapoel Be'er Sheva FC 0:0

W jednym z równolegle rozgrywanych spotkań cypryjski APOEL nie dał szans walijskiemu The New Saints FC. Co ciekawe przed tygodniem w tym meczu nie obejrzeliśmy bramek. Cypryjczycy postanowili wynagrodzić to własnym kibicom i zaliczyli trzy trafienia.

APOEL FC – The New Saints FC FC 3:0 (0:0) Alexandrou 54’, Sotiriou 73’, De Vincenti 90+5’

W ostatnim z meczów, które miały swój początek o 19:00 SJK Seinäjoki podejmowało FC BATE Borysów. 12 lipca mistrzowie Białorusi wygrali pewnie 2:0, dziś jednak dali sobie wbić dwa gole, choć sami również zdobyli taką samą ilość bramek. W związku z tym, to oni zagrają dalej.

SJK Seinäjoki – FC BATE Borysów 2:2 (1:2) Ngueukam 44’, Riski 61’ – Karnitski 15’, Rios 29’

O 20:30 swój początek miał mecz rozgrywany pomiędzy FK Crvena Zvezda i Valletta FC. Przed tygodniem ci pierwsi wygrali 2:1, dziś na dodatek mieli komfort gry przed własną publicznością. Ten mecz rozpoczęli jednak fatalnie, bo już w 11. minucie stracili bramkę za sprawą Jonathana Caruany. Pomimo tego na przerwę schodzili z wynikiem remisowym, by wygrać ostatecznie po trafieniu Aleksandara Kataia z 76. minuty.

FK Crvena Zvezda – Valletta FC 2:1 (1:1) Donald 30’, Katai 76’ – Caruana 11’

Na koniec w równolegle rozgrywanym spotkaniu do tego przy Łazienkowskiej, bój ze sobą stoczyli piłkarze FK Mladost Podgorica i PFC Ludogorets Razgrad. W poprzednim meczu tych drużyn zespołem lepszym byli podopieczni Georgiego Dermendzhieva, którzy wygrali na własnym stadionie 2:0. Dziś również nie pozostawili żadnych wątpliwości, strzelając trzy gole, w tym dwa autorstwa Jody’ego Lukokiego.

FK Mladost Podgorica – PFC Ludogorets Razgrad 0:3 (0:1) Lukoki 39’, 64’, Farias 48’

Pierwsze mecze III. rundy eliminacyjnej zostaną rozegrane 26 i 27 lipca, a rewanże tydzień później.