Oficjalnie: Mario Götze wraca do Dortmundu!

Autor: Grzegorz Góra | 21.07.2016 14:49 | komentarzy: 5 | kategoria: News |

Koniec spekulacji! „Syn marnotrawny” znów zagra w Borussii! 24-letni pomocnik podpisał 4-letni kontrakt.

O możliwych przenosinach Götze z Bayernu do BVB mówiło się od kilku tygodni, jednak ewentualny transfer budził wiele, również pozasportowych emocji. Każdy pamięta w jakiej atmosferze młody Niemiec przenosił się z Borussii na Allianz Arena, a najlepiej pamiętają to jej kibice, którzy po ogłoszeniu sprzedaży Götze, palili jego koszulki, nazywając ją „Judaszem”.

W Monachium bohater finału Mundialu 2014 kariery nie zrobił, dlatego w mediach zaczęły pojawiać się spekulacje o możliwych przenosinach. Dużo mówiło się o Liverpoolu, gdzie Götze znów mógłby grać pod okiem swego „twórcy” Jürgena Kloppa, jednak ten nie był do końca zainteresowany pozyskaniem pomocnika. Ostatecznie pojawiła się opcja powrotu do Dortmundu, która mimo protestów części kibiców, dziś stała się faktem.

Götze zadebiutowal w barwach BVB w 2009 roku. W jej barwach rozegrał 116 spotkań, w których zdobył 31 bramek i zanotował 44 asysty. Dziś, z perspektywy czasu, inaczej patrzy na swoją karierę.

– Kiedy w 2013 roku przechodziłem do Bayernu Monachium, była to świadoma decyzja, którą muszę wziąć na swoje barki. Patrząc na całą sytuację z 3-letniej perspektywy i w wieku 24 lat, moje spojrzenie się zmieniło. Rozumiem kibiców, którzy w tamtym momencie nie mogli zrozumieć tego ruchu. Dzisiaj z całą pewnością nie podjąłbym takiej decyzji. Teraz wracam do swojego domu i zrobię co w mojej mocy, aby przekonać do siebie wszystkich – zwłaszcza tych, którzy nie witają mnie z otwartymi ramionami – skomentował swój transfer Niemiec.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Transfery, Borussia Dortmund, Mario Götze

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (5)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze