Breitner: Bayern grał z Guardiolą swój najpięknieszy football

Artur Majorczyk | 02.08.2016 11:11 | komentarzy: 8 | kategoria: News |

Jedna z legend Bayernu Monachium, Paul Breitner postanowił w bardzo pochlebnych słowach wypowiedzieć się o ostatnich trzech latach pracy Pepa Guardioli w klubie z Bawarii.

Breitner nie zważa na brak sukcesów Bayernu w europejskich pucharach i uważa, że dzięki pracy Guardioli, klub wkroczył na zdecydowanie wyższy poziom. 

Pep Guardiola podczas trzyletniej pracy w Niemczech zdobył z Bayernem trzy tytuły mistrza kraju z rzędu, lecz nie zdołał sięgnąć po triumf w Lidze Mistrzów. 

 Pep spowodował, że Bayern grał swój najpiękniejszy i najbardziej atrakcyjny football w historii. Nie oceniam go pod względem osiągnięć w Lidze Mistrzów, ale patrzę na to co zrobił dla drużyny  powiedział jednej z niemieckich gazet Breitner.

 Louis van Gaal rozpoczął budowę wielkiego zespołu od przekazania swojej koncepcji polegającej na długim posiadaniu piłki. Jupp Heynckes dodał później szybkie poruszanie się po boisku. Dzięki temu nikt nie mógł przewidzieć co się zaraz stanie. Następnie Pep wprowadził dużą wymienność oraz spokój  dodał 64-latek

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Pep Guardiola

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (8)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze