PSG z pierwszym pucharem, rywale znów bez szans!

Autor: Rafał Bedlewicz | 06.08.2016 22:40 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

U mistrzów Francji zmieniło się sporo, ale dystans do krajowych rywali wciąż ten sam. Podopieczni Unaia Emery'ego w meczu o Superpuchar rozbili Olympique Lyon aż 4:1.

Paryżanie szybko objęli prowadzenie. W dziewiątej minucie Pastore wykończył błyskotliwe dośrodkowanie Kurzawy, z kilku metrów nie dając szans bramkarzowi rywali. Chwilę później bardzo dziś aktywny Di Maria próbował zaskoczyć Lopesa uderzając z połowy boiska - niemal mu się udało, W 19. minucie było już 2:0. Tym razem asystował Pastore, a piłkę obok bezradnego golkipera posłał do bramki Lucas Moura.

W gazie wciąż był Di Maria, który w 23. minucie trafił w poprzeczkę. W 32. minucie bliski szczęścia był David Luiz. Co nie udało się jemu, udało się Hatemowi Ben Arfie. Z kilku metrów trafił wprost w okienko, podnosząc prowadzenie do 3:0, Przed przerwą strzelec bramki był jeszcze faulowany w polu karnym, sędzia jednak tego nie zauważył.

Podopieczni Emery'ego w drugiej części nie zwalniali. W 54. minucie Pastore zagrał do Kurzawy, a ten nie zawiódł w sytuacji sam na sam. 62. minuta to już szarża Di Marii, znów jednak nieskuteczna. Gdy zdawało się, że wynik już się nie zmieni, w 87. minucie Tolisso wykończył świetną akcję piłkarzy z Lyonu, dając swojemu zespołowi honorowe trafienie.

PSG - Olympique Lyon 4:1 (3:0) Pastore 9', Moura 19', Ben Arfa 32', Kurzawa 54' - Tolisso 87'