Reprezentant Polski rozchwytywany

Autor: Filip Malinowski | 08.08.2016 12:02 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Łukasz Teodorczyk zaliczył fantastyczny debiut w RSC Anderlecht. Polski napastnik strzelił gola i zaliczył asystę w wygranym 5:1 spotkaniu z KV Kortrijk.

Prasa w Belgii „rozpływa" się nad postawą zawodnika z naszego kraju. Popularny serwis "Sporza" wybrał Polaka najlepszym piłkarzem meczu. "Teodorczyk może być ważnym zawodnikiem Anderlechtu. Snajper umiejętnie współpracował w ataku z Sofiane Hannim" - wskazano w uzasadnieniu.

- Nie zastanawiałem się długo nad tym, czy go wystawić. Ważne, żeby jak najszybciej zbudować automatyzmy między zawodnikami. Łukasz był zdrowy i gotowy do gry, więc postanowiłem dać mu szansę. I nie wyszło to źle, prawda? - powiedział trener  Weiler.

- Trenował z nami zaledwie od piątku, a już tak zagrał. Niezły start, trzeba przyznać. Dobrze gra obiema nogami, ma mentalność zwycięzcy, a tego nam potrzeba. Powinien okazać się przydatny drużynie - ocenił Youri Tielemans

Teodorczyk przeniósł się do Anderlechtu z powodu słabnącej pozycji w Dynamo Kijów. Napastnik ma zamiar się odbudować i udowodnić, że zasługuje na grę na najwyższym poziomie. 

Czytaj więcej o: RSC Anderlecht, Belgia, Łukasz Teodorczyk

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze