Alaba i Watzke liczą na ciepłe powitanie Götze

Artur Majorczyk | 10.08.2016 12:27 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Obrońca Bayernu Monachium – David Alaba ma nadzieję, że Mario Götze zostanie dobrze powitany przez kibiców Borussii Dortmund podczas niedzielnego meczu o Superpuchar Niemiec.

Niemiecki pomocnik powrócił w letnim okienku transferowym do Dortmundu po nieudane 3-letniej przygodzie w Bayernie Monachium. W tym czasie kibice Borussii zdążyli znienawidzić młodego Niemca za transfer do jednego z największych rywali w walce o krajowe puchary. Teraz Götze będzie miał niemały orzech do zgryzienia próbując znowu przekonać do siebie sympatyków drużyny Thomasa Tuchela.

Były kolega z drużyny Bayernu, David Alaba wierzy, że Götze nie zostanie wygwizdany po pojawieniu się na murawie, tak jak działo się to przez ostatnie trzy lata za sprawą kibiców "Żółto-czarnych".

 – Powrót Mario to z pewnością duże wydarzenie. Liczę na to, że fani nie wygwiżdżą go za jego wybory z przeszłości. Zrobił dla Borussii wiele dobrego i mam nadzieję, że kibice są mu za to wdzięczni  – powiedział Alaba w wywiadzie dla "Bildu"

 – Jestem przekonany, że Mario da im wiele pożytku. Czas w Monachium był dla niego bardzo trudny, ponieważ przydarzyło mu się kilka kontuzji. Nie jest to żadną tajemnicą, że jest on zawodnikiem klasy światowej  – dodał Austriak.

Prezes Borussii Dortmund  – Hans-Joachim Watzke w odpowiedzi na słowa Alaby zapowiedział, że kibice BVB nie będą żywić urazy do młodego Niemca za jego wcześniejsze wybory.

 – Nigdy nie zrozumiem dlaczego Mario był tak obrażany. Oczywiście, byliśmy rozczarowani jego transferem, ale nie zrobił niczego złego. Mamy nadzieję, że teraz po powrocie będziemy oglądać dobrego, starego Mario. Niech poczuje, że znowu jest w domu  – powiedział prezes BVB.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Borussia Dortmund, Mario Götze

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze