Pojedynek w Zagrzebiu na remis, Dinamo bliskie porażki

Autor: Bartłomiej Misztal | 16.08.2016 22:51 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrz Chorwacji był bliski zaliczenia wpadki przed własną publicznością. W Salzburgu będą musieli się postarać o wiele bardziej, aby zapewnić sobie miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Obie strony starały się zdobyć przewagę, ale brakowało groźnych akcji podbramkowych. Można było zauważyć minimalną przewagę gospodarzy.

Po zmianie stron obraz gry praktycznie się nie zmienił. Dopiero po 59. minutach zrobiło się ciekawie. Berisha dośrodkował piłkę z prawej strony, a Lazaro strzałem głową dał prowadzenie dla ekipy gości.

Gospodarze wzięli się do pracy i ich trud został nagrodzony. W 76. minucie Rog został sfaulowany w polu karnym. Chwilę później sam poszkodowany doprowadził do remisu z jedenastu metrów.

Tuż przed końcem piłkarze z Salzburga mieli jeszcze okazję do strzelenia gola, ale Berisha przestrzelił.

Dinamo Zagrzeb – FC Red Bull Salzburg 1:1 (0:0) Rog 76'(k.) - Lazaro 59'