„Źrebaki” jedną nogą w Lidze Mistrzów

Autor: Bartłomiej Misztal | 16.08.2016 23:18 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Niemiecka ekipa nie miała problemów w Bernie. W Moenchengladbach prawdopodobnie będą chcieli przypieczętować awans do fazy grupowej rozgrywek o Puchar Europy.

Kibice na pierwsze trafienie nie musieli długo czekać. Już w 11. minucie Hazard zagrał do Raffaela, Brazylijczyk zszedł do środka i posłał piłkę wprost do bramki.

Było to jedyne trafienie w pierwszej połowie. Zarówno goście, jak i gospodarze mieli okazje do strzelenia bramki, ale fani musieli uzbroić się w cierpliwość.

Po przerwie gospodarzom udało się wyrównać. W 56. minucie Ravet zagrał w kierunku Sulejmaniego, który z bliska nie dał szans Sommerowi.

Piłkarze Young Boys mogli pójść za ciosem, ale Hoarau wyraźnie nie miał tego dnia szczęścia. W 68. minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Hahna. Sędzia nie zauważył jednak, że Niemiec był na pozycji spalonej, więc gol został niesłusznie uznany.

Dwie minuty później było już po meczu. Wendt zagrał w kierunku Raffaela, który oddał bezpośredni strzał z woleja, piłka po drodze odbiła się od Rochata i zatrzymała się w siatce. Tuż przed samym końcem gospodarze mogli zdobyć kontaktowego gola, ale Sommer wyłapał uderzenie Raveta.

BSC Young Boys Berno – Borussia Moenchengladbach 1:3 (0:1) Sulejmani 56' – Raffael 11', Hahn 68', Rochat 70'(sam.)