AS Roma pewnie wygrywa w pierwszym meczu sezonu Serie A. Udinese na kolanach

Filip Zieliński | 20.08.2016 20:23 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

Na inauguracje Serie A, trzecia drużyna z ubiegłego sezonu pewnie pokonała Udinese. Wojciech Szczęsny zachował w tym meczu czyste konto.

W pierwszej połowie spotkania ogromną przewagę mieli gospodarze. Posiadanie piłki 74% do 26% i 10 sytuacji bramkowych mówią same za siebie. Mimo wszystko jedyną poważną akcję bramkową miał Edin Dzeko. Bośniak otrzymał świetne podanie, uderzył, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła poprzeczkę bramki strzeżonej przez Karnezisa. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po przerwie oglądaliśmy już tylko ataki AS Romy. Wynik otworzył Perotti z rzutu karnego w 65 minucie meczu. Dziesięć minut później ten sam piłkarz podwyższył w podobnych okolicznościach. W 82 minucie spotkania Edin Dzeko znalazł drogę do bramki i było już 3:0. Dzieła dokończył Salah, który najszybciej zgarnął piłkę i wbił ją do bramki Udinese.

AS Roma – Udinese 4:0 (0:0) Perotti 65’ (k), 75’ (k), Dzeko 82’, Salah 84’